Acum este Joi Apr 25, 2024 10:44 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon D40, sau altceva?

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: Nikon D40, sau altceva?

Mesajde Anna Niche » Dum Oct 03, 2010 9:32 am

Nici eu nu stiu prea bine la ce se refera...
Si cu testarea in magazin, deasemenea, este o idee foarte buna...Nu stii ce ii poate pielea pana nu il manuiesti putin...
Multumesc :)
Anna Niche
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 8:23 pm

Re: Nikon D40, sau altceva?

Mesajde Anna Niche » Dum Oct 03, 2010 12:40 pm

De asemenea, este si putina necunostinta...altfel nu deschideam aceasta discutie...m-am gandit ca pot primi sfaturi folositoare, cea ce s-a si intamplat... :D
Anna Niche
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 8:23 pm

Re: Nikon D40, sau altceva?

Mesajde Sajuuk » Dum Oct 03, 2010 6:19 pm

Anna Niche scrie:De asemenea, este si putina necunostinta...altfel nu deschideam aceasta discutie...m-am gandit ca pot primi sfaturi folositoare, cea ce s-a si intamplat... :D

Ca posesor de D40, cu toate ca imi place acest aparat, nu il pot recomanda tinand cont de posibilitatile limitate ale aparatului si de modelele existente pe piata. Plus ca nu se mai fabrica, si se mai gaseste numai SH.
Subscriu la parerea lui Morphy legata de achizitionarea unui aparat nou, garantia oferind o siguranta in plus. Daca nu tot kitul, macar body-ul sa fie nou.

Off topic: Morphy, cum se comporta D40 la 40.000 cadre? Vreo problema ceva, sau se comporta "natural"?:) Nu de alta dar am trecut de 22.000 cu al meu si eram curios la ce sa ma astept. Momentan al meu merge bine :).

Andrei
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori