Acum este Vin Mar 29, 2024 8:42 am

Articole Nikonisti.ro

A propos de faza 2 a programului "rabla" de la Nikon

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: A propos de faza 2 a programului "rabla" de la Nikon

Mesajde cosminprund » Joi Mar 19, 2009 10:45 am

www.fotohobbyshop.ro au o oferta interesanta, iti vind ei si aparatul pe care sa-l dai la buy-back cu 80RON :D
Uita-te la cateogria "Aparate SLR pe film", pagina 2, vei gasi niste chestii fara poza pe care scrie aparat de dat la buy-back!

Asa ca poti ramane cu Zenit-ul. Am facut si eu cindva poze cu Zenit, cred ca tot ceva TTL era, de la pus filmul in aparat pina la asteptat sa se uste hartia, e o experienta fantastica, dar in afara de memoriile extraordinare nu stiu ce valoare mai are Zenit-ul :) Da ma rog, nu te lua dupa parerea mea de amator...
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: A propos de faza 2 a programului "rabla" de la Nikon

Mesajde Dan Pop » Joi Mar 19, 2009 12:04 pm

marcel scrie:2._ Pana duminica seara trebuie sa ma hotarasc daca trebuie sa ma despart de mult iubitul meu Zenit TTL. Nu pot explica in cuvinte dar impreuna cu cele doua obiective Practica (unul normal, celalalt superrentagular) (cel al Zenitului l-am folosit la aparatul de marit polonez Krocus, mult mai bun decat cel rusesc) imi v-a fi greu sa ma despart chiar si pentru 10 milioane, desi stiu foarte bine si ce inseamna o asemenea suma

Daca te grabesti, la FotoHobbyShop inca mai au SLR-uri sub 100 RON pe stoc (vezi mesajul meu precedent).
Ar fi pacat ca, pentru o asemenea suma, sa te desparti de un aparat cu valoare sentimentala.
marcel scrie: + faptul ca pentru mine D80 este un aparat unul semiprofesional.

Daca tu vrei sa-l consideri semipro, e dreptul tau ;) Oferta curenta Nikon in materie de DSLR se poate clasifica pe 4 nivele:
  • entry level: D40 si D60
  • amator: D80 si D90
  • semipro: D300 si D700
  • pro: D3 si D3x
Actuala promotie "rabla 2" practic ofera un kit D80 la pretul unui kit entry level.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: A propos de faza 2 a programului "rabla" de la Nikon

Mesajde Cosmin Gheorghita » Vin Mar 20, 2009 11:41 pm

Pai si obiectivul ala "superrectangular" ce e? Un obiectiv superdreptunghiular, sau ce? Nici eu n-as da pentru nimic un aparat foto cu obiectiv patrat, cu atat mai mult cu cat poate ar fi singurul din lume de acest fel. :) Esti sigur ca nu ai vrut sa scrii superangular?
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: A propos de faza 2 a programului "rabla" de la Nikon

Mesajde catalin205 » Lun Iun 08, 2009 11:33 pm

eu mi-am luat D60 VR 18-55mm la 2000 ron de la digiland.
Am trimis O copie dupa ceva Nikon se numea parca Nokin ceva de genu .. cumparat de pe la kineji in urma cu vreo 8 ani, mergea f bine, si facea inca poze super pt un point and shoot pe film. A costat in jur de 100 de ron atunci ceea ce era f mult, acum nu mai valoreaza nici nou atat, deci zic ca am facut o economie destul de buna.
NU am fost pe faza la oferta D80 dar cred ca daca functioneaza aparatul o sa il primeasca, scria acolo undeva ca singurele conditii is sa functioneze si sa nu fie de unica fiolosinta
Nikon D90 18-55mm VR, 55-200 VR si 50 1.8 http://www.sedatedmedia.ro
Avatar utilizator
catalin205
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Iun 08, 2009 10:56 pm
Localitate: Baia Mare

Anterior

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron