Acum este Joi Apr 25, 2024 12:03 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon D3

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Nikon D3

Mesajde sebi sascau » Mie Iul 22, 2009 9:59 pm

Am devenit, de curand, fericitul posesor al unui Nikon D3, si m-am gandit sa deschid in aceasta sectiune si un topic dedicat acestei camere, unde utilizatorii D3 sa scrie pareri, probleme care eventual au aparut, cat de multumiti sau nemultumiti sunt de camera, obiective recomandate, sfaturi samd. De putin timp de cand il folosesc nu am descoperit ceva care sa nu-mi placa...sper s-o tin tot asa :) Sunt fost utilizator de Canon si in momentul in care m-am hotarat sa fac un upgrade, am luat in calcul variantele full frame de la ambele firme producatoare. Majoritatea review-urilor, si cam tot ce am citit si intrebat, m-au indreptat spre Nikon D700 sau D3, ca fiind cel mai bun aparat pentru genul de fotografie pe care il fac (presa). Asadar, as fi bucuros sa pot ajuta pe cineva cu cate o parere asupra camerei, si la randu-mi, sa intreb si eu pe altii cand ma voi lovi de cate o problema.
Deci, va rog...
sebi sascau
 
Mesaje: 57
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 6:28 pm

Re: Nikon D3

Mesajde actylise » Joi Ian 28, 2010 2:37 pm

salutare bogdan ma numesc , felicitari pt noua akizitie , inca un norocos cu fenomenalul d3, sper cat de curand sa ajung si eu sa iau unul , macar un d700 daca nu , ti-am vizitat blogul , imagini excelente , felicitari , si eu fac foto de ceva timp si vreu sa ma indrept serios spre fotojurnalism, o intrebare am, cum reusesti sa lucrezi pt o revista sau ziar, cum se ajunge aici , care ar fi pasii , se trimite portofoliu , se da vreun test ..sau cumse procedeaza , multumesc si lumina buna in continuare !!!
actylise
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iul 12, 2009 11:44 am


Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori