Acum este Sâm Apr 20, 2024 4:57 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon Fx pe ebay

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Joi Apr 07, 2016 9:04 am

Magazinele de care vorbesc sunt din uk, eu am mai cumparat diverse din anglia si nu am platit nimic in plus. Am primit coletele acasa fara nici un cost suplimentar in plus. Analizandu-le pretul produselor ma bate gandul chiar sa iau un d750 de asemenea la o diferenta de aproape 3000 fata de pretul din romania. Nu stiu daca am voie sa ppstez aici direct linkul pentru a va lamuri daca exista ceva dubii sau probleme ascunse, insa mie nu nise pare. Chiar au si posibilitatea de a trimite inapoi in 14 zile daca nu esti multumit de produs
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde Plesoianu Marius » Joi Apr 07, 2016 11:20 am

Pune linkul dar fara www.
Care este pretul?
Daca are garantie internatioanala nu ar trebui sa ai probleme, iar majoritatea care nu sunt black market au.
D750 este un aparat fabulos.
D750 + 24mm 1.8G, 50mm 1.8G, 85mm 1.8G + Meike MK910
Avatar utilizator
Plesoianu Marius
 
Mesaje: 524
Membru din: Vin Ian 02, 2015 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Joi Apr 07, 2016 8:55 pm

De fapt e simplu, se intra pe ebay si se cauta d750 .printre primele in imagine apare logo-ul de la british deals
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde mircea812 » Joi Apr 07, 2016 9:56 pm

Daca dai click pe ''who we are'' la ei pe pagina vei primi raspunsul:
''Our store support page information coming soon - please check back!''

Daca verifici unde au adresa in Anglia o gasesti in :
''
British Deals
1274 49 Street
11219 brooklyn, NY
United States
'' fix in inima Londrei :D

Peste tot scriu ''3 years warranty''. Eu unul nu am gasit un cuvant despre conditiile de garantie.

1120 de pounds inseamna 6177 de lei. La noi a fost cel mai ieftin 7000 de lei. Daca merita decide fiecare pe buzunarul lui.Eu zic ca nu.
mircea812
 
Mesaje: 462
Membru din: Mar Apr 24, 2012 2:48 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Vin Apr 08, 2016 9:13 am

Merci de ponturi...insa nu este posibil sa aiba acolo in us sediul central? Ei vad ca se lauda ca itemul este in uk. La intrebarea mea despre ce fac cu garantia dupa primul an in romania, raspunsul lor a fost



Thanks for contacting us.


Pleased to let you know that the warranty is a 3 year service plan through CPS. They work directly with Nikon authorized centers.
Hence for the duration of 3 years, the camera is covered and will be serviced only through authorized service centers.
You will just need to register it online, it’s a worldwide company.

Satisfaction guaranteed.
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde clerick » Vin Apr 08, 2016 12:40 pm

Mai simplu e sa aveti un om de legatura care sa cumpere din UK sau tara de origine a aparatul - ulterior vi-l poate trimite colet acasa -
Eu am facut pe ebay dar sincer nu am fost impresionat de preturile practicate acolo - pe ebay e profitabil sa vinzi si mai putin sa cumperi -
eu cumpar doar ce nu se gaseste in mod regulat pe piata Sh de la noi - de exemplu am cautat un Fuji S5pro in stare decenta - nimic pe la noi...deci intelegeti ideea

Acum achizitia unui Body nou cu 0 cadre+garantie eu o fac doar in magazinele din strainatate
- exemplu un Nikon D750 ajunge la 7000ron - e mai bun decat orice sh de la noi
Avatar utilizator
clerick
 
Mesaje: 671
Membru din: Mar Ian 04, 2011 5:20 pm
Localitate: Vaslui

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde clerick » Vin Apr 08, 2016 12:45 pm

Dimitriyus scrie:TVA+taxe vamale se aplică doar pentru achizițiile extracomunitare!


da daca il treci prin vama ...sau daca e declarat - nu stiu de ce ai face asa ceva ..poate din exces de corectitudine

imposibil sa nu aveti vreo ruda prin strainatate care sa vi-l trimita colet

eu unul cand ma duc cumpar si o masina si vin cu ea plina :)
Avatar utilizator
clerick
 
Mesaje: 671
Membru din: Mar Ian 04, 2011 5:20 pm
Localitate: Vaslui

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde lefteralexandru » Vin Apr 08, 2016 1:33 pm

Dacă vrei sa achiziționezi ceva în UK îți recomand http://panamoz.com, am luat eu de aici de vreo trei ori și de valori mari iar totul a funcționat perfect. Au livrare din Hong Kong par avion eu am făcut comanda marți și aveam produsul joi, pentru extra discount am ales varianta de bank transfer unde puteam sa iau teapa dar au review-uri bune și a venit totul ok nu am plătit nici o lira în plus fata de prețul de pe site.
Avatar utilizator
lefteralexandru
 
Mesaje: 327
Membru din: Lun Feb 07, 2011 10:39 am
Localitate: Galati

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde andir » Vin Apr 08, 2016 4:04 pm

Când ai comandat ultima dată de la panamoz?
Eu am întrebat ieri dacă livrează în România și mi-au spus că nu:

„Thanks for your email. Sorry, currently we only ship to the UK, France, and Spain. We're unable to ship to Romania.”
andir
 
Mesaje: 64
Membru din: Mar Feb 23, 2016 3:20 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde andir » Vin Apr 08, 2016 4:08 pm

Scuze. Acum am văzut că ai specificat UK.
andir
 
Mesaje: 64
Membru din: Mar Feb 23, 2016 3:20 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori