Acum este Mie Apr 24, 2024 9:54 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon Fx pe ebay

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Vin Apr 08, 2016 11:15 pm

De Richmond Camera de pe ebay ce parere aveti? La astia observ ca au punctat ca sunt din uk, nu exista alte taxe si au reviewuri foarte bune. Poate ca devin enervant cu ebay-ul asta , insa cativa dintre voi ati tot comparat aceste preturi de pe ebay cu pretul de 7000 de la noi, punand in balanta daca se merita sau nu. Insa pana ulta, la noi pretul este de 8990,deci....
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde mircea812 » Sâm Apr 09, 2016 10:24 am

''Warranty Policy
We believe your equipment should be treated with the best service.
Therefore we provide 3 year Worldwide warranty with the item.
In case of a warranty claim, you just need to send the item to your local Nikon service centre
and we will cover all the costs for you. ''

Restart(service Nikon la noi) nu repara(din cate stiu eu) ''grey market products'', conform regulilor Nikon de peste tot din lume. Nu stiu sa existe alte service-uri in Romania.

Ma indoiesc ca respectiva camera (D750) provine de la Nikon B.V. Europe (Olanda) la pretul ala. Nu poate fi decat ''grey market''.

PS. Ti-o spune unul care a analizat variantele astea de o suta de ori :) Pana la urma cea mai buna solutie este sa cumperi in perioadele de reduceri. Vine Pastele peste trei saptamani, probabil o sa fie la 7500.
mircea812
 
Mesaje: 462
Membru din: Mar Apr 24, 2012 2:48 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Dum Apr 10, 2016 9:19 am

Insa prin ce difera un produs grey market fata de unul ce ae cimercializeaza in romania? In afara de politica de acoperire a garantiei
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde mircea812 » Dum Apr 10, 2016 9:27 am

https://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/331/~/what-is-gray-market%3F

''Tradus'', Nikon are preturi de vanzare diferite pentru alte continente :) si nu incurajeaza vanzarea din USA(de ex) in Europa. Pe raspunderea cumparatorului se poate orice, bineinteles.
mircea812
 
Mesaje: 462
Membru din: Mar Apr 24, 2012 2:48 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde lefteralexandru » Lun Apr 11, 2016 8:30 am

E acelasi produs, nici o diferenta doar ca noi suntem fraieri care castiga mai putin si platesc mai mult.
Avatar utilizator
lefteralexandru
 
Mesaje: 327
Membru din: Lun Feb 07, 2011 10:39 am
Localitate: Galati

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Lun Apr 11, 2016 9:14 am

Pai asta asa este. Insa m-ar deranja faptul sa nu aiba macar primul an de garantie valabila si in romania. Daca as avea certitudinea ca primul an este recunoscut si in romania parca m-as risca sa iau si de pe piata gri
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde lefteralexandru » Mar Apr 12, 2016 12:18 pm

Poate cineva de la Nikon Romania te poate lamuri.
Avatar utilizator
lefteralexandru
 
Mesaje: 327
Membru din: Lun Feb 07, 2011 10:39 am
Localitate: Galati

Re: Nikon Fx pe ebay

Mesajde radu_p » Mie Apr 13, 2016 8:44 pm

Si iata si raspunsul celor de la richmond camera vis a vis de conditiile garantiei. Dupa asa raspuns o sa sun cel mai probabil si la skin sa vad daca stiu ceva de aceste proceduriYes indeed the warranty is available in Romania and there's no extra cost on delivery as we ship items from the UK.

Our warranty is a repair cover type in which we will cover the repair cost for you at your local Nikon service.

So in case the camera develops a fault, you just need to send it to Nikon and give us the reference number.

We will contact them to pay for the repair cost directly.
radu_p
 
Mesaje: 161
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 11:52 pm

Anterior

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron