Acum este Joi Mar 28, 2024 1:48 pm

Articole Nikonisti.ro

Probleme Zoom poza Nikon D7100

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Probleme Zoom poza Nikon D7100

Mesajde Mihaipoenaru » Sâm Iul 15, 2017 9:35 pm

Un salut respectuos tuturor membrilor acestui forum.
Va rog sa ma ajutati intr-o mare problema (cred) si anume:
Sunt un posesor de Nikon D7100 si de ceva vreme (doua saptamani) am sesizat o neregula la aparatul meu, mai exact dupa ce fac o poza si o maresc din butonul + mai departe incercand sa urmaresc toata poza (stanga-dreapta sau sus-jos) tinand apasat butonul ''ok' 'pe sensul respectiv, am constatat ca nu mai face acest lucru...daca tin apasat ''curge'' imaginea cateva ''cadre'' dupa care se opreste!...pot parcurge toata poza (stanga-dreapta sau sus-jos) doar daca dau impulsuri scurte directiei respective, lucru care ma incurca groaznic mai ales la evenimente cand foarte rapid verific ''clarul'' unei poze.
Mentionez ca folosesc carduri de viteza, am schimbat si cardul cu altele care am mai lucrat si acelasi fenomen persista.
Deasemenea am dar ''reset'' la aparat, inclusiv am instalat ultima versiune de firewere ( C:1.03 si L:1.009)
Cu toata stima rog pe cel/cei care au avut acesta problema si au rezolvato sa ma ajute si pe mine.
Sper din tot sufletul sa nu fie procesorul, intrucat aparatul nu mai este in garantie si... am ''puso''
Multumesc mult si astept mesajele voastre!
Cu multa stima!
Mihaipoenaru
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 04, 2016 9:24 am

Re: Probleme Zoom poza Nikon D7100

Mesajde magicolor » Vin Aug 18, 2017 9:01 pm

Asa se intampla cand pui Sigma 17-50 pe Nikon D7100
magicolor
 
Mesaje: 99
Membru din: Mie Mai 02, 2012 7:20 pm


Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori