Acum este Joi Apr 18, 2024 5:26 pm

Articole Nikonisti.ro

Protejarea anti-furt a echipamentului foto.

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: Protejarea anti-furt a echipamentului foto.

Mesajde FullMetalJacket » Lun Mai 17, 2010 4:08 pm

Nu ai inteles nimic; nu se cramponeaza nimeni, din contra, mi-ar conveni sa se poata. In schimb, pentru ca asiguratorii sa poata oferi astfel de polite, trebuie ca aceasta activitate sa poata fi profitabila OVERALL, adica suma perceputa din totalul politelor sa fie mai mare decat totalul despagubirilor. Iar eu unul nu o vad profitabila in Romania 2010, si asta e o chestiune care nu tine neaparat de civilizatie, ci si de multe alte aspecte, printre care si un cadru legal pentru protectia asiguratorului, care sa ii diminueze riscul. Altfel, de ce s-ar complica, ca sa falimenteze in secunda 2?
Apropo, din cate stiu, in unele tari civilizate nu poti sa vinzi obiecte prin curierat cu plata la usa cumparatorului, pentru ca este contra nu stiu caror norme si reglementari; in Romania se poate, pentru ca aceasta afacere merge si exista si asa-zisul cadru legal (sau nu exista, ia-o cum doresti).
Un DX obisnuit, un blitz decent, niste obiective vechi si bune, si altele noi dar nu la fel de bune...
Avatar utilizator
FullMetalJacket
 
Mesaje: 167
Membru din: Dum Ian 10, 2010 2:39 pm

Re: Protejarea anti-furt a echipamentului foto.

Mesajde soulwise » Mie Mai 19, 2010 5:11 pm

Asigurarea respectiva era la Toshiba , si .. si-au furat-o si ei la greu , tot de la romanasii nostri .. vedeti de ce asemenea asigurari care mai tin si de obrazul ori corectitudinea clientului nu sunt posibile in tarisoara asta .
D90+ Grip / 50mm f/1.8D + 16-85 VR +70-300 VR / 2 x SB 600 + softbox & stand / Trepied & Rucsac
[size=85]http://www.flickr.com/photos/soulwise/
Avatar utilizator
soulwise
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Feb 10, 2009 11:09 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron