Acum este Vin Mar 29, 2024 2:17 pm

Articole Nikonisti.ro

D90 Windows XP driver?

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Re: D90 Windows XP driver?

Mesajde Haf » Mar Mai 25, 2010 8:23 am

Cosmin Gheorghita scrie:
Piorel scrie: Oricum, una peste alta, parcă e mai bine cu card reader.

Asta până nu ai nevoie să conectezi uzina de pozat la PC ca să tragi live...

Nu vad ce problema ar aparea aici pentru ca D90 este implicit in modul USB PTP, cel care este necesar pentru "tethered shooting"
Haf
 
Mesaje: 330
Membru din: Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

Re: D90 Windows XP driver?

Mesajde Cosmin Gheorghita » Mar Mai 25, 2010 12:27 pm

Haf scrie:
Cosmin Gheorghita scrie:
Piorel scrie: Oricum, una peste alta, parcă e mai bine cu card reader.

Asta până nu ai nevoie să conectezi uzina de pozat la PC ca să tragi live...

Nu vad ce problema ar aparea aici pentru ca D90 este implicit in modul USB PTP, cel care este necesar pentru "tethered shooting"

Păi din câte am înţeles din citirea atentă a acestui topic, omul NU a reuşit să-şi conecteze încă D90-ul deloc la PC. Deci nu doar pentru transfer, ci în general nu şi l-a conectat pentru că n-a putut.
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: D90 Windows XP driver?

Mesajde Piorel » Mar Mai 25, 2010 8:23 pm

Aşa e, nu a mers. Am observat totuşi că acest minunat card reader care merge cu SDHC de 16GB are protecţie la ştergere by default din producţie. Nu buton, nu nimic. Deci nu pot folosi opţiunea din nikon transfer de a le şterge după copiere. Rămâne card readerul integrat de pe netbook, care ete un card reader decent, pe care pot opera cum vreau:) IDEEA pentru care voiam pe cablu era că nu mai scot de o mie de ori cardul... asta şi în ideea în care folosesc atât PC cât şi netbook iar acum... supriză... am pierdut cardul nu ştiu pe unde :D Noroc că mai am unul de rezervă:)
Piorel
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Mai 18, 2010 6:17 am

Anterior

Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori