Acum este Dum Apr 28, 2024 2:24 pm

Articole Nikonisti.ro

p500 firmware update

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

p500 firmware update

Mesajde tavi » Joi Iul 21, 2011 9:48 pm

Salut,
Am vazut ca a aparut update firmware la p500 vers 1.1, a facut-o cineva?
Eu nu am reusit, am citit tot, am facut ca acolo...dar m-am blocat...am ajuns in meniu la "Versiune firmware"...de aici ce fac, ca am doar un buton cu inapoi si versiunea afisata 1.0 ?

Ceva sfaturi?
Multumesc!
tavi
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mai 15, 2011 11:17 pm

Re: p500 firmware update

Mesajde Dan Pop » Vin Iul 22, 2011 12:05 pm

tavi scrie:Eu nu am reusit, am citit tot, am facut ca acolo...dar m-am blocat...am ajuns in meniu la "Versiune firmware"...de aici ce fac, ca am doar un buton cu inapoi si versiunea afisata 1.0 ?

Probabil ca nu ai creat corect folderul pentru update pe card. Cind aparatul vede acel folder pe card, iti mai ofera inca o optiune in ecranul de la "Versiune firmware". Faptul ca acea optiune lipseste indica lipsa folderului respectiv. Folderul trebuie sa aiba exact acelasi nume ca si cel rezultat in urma extractiei din fisierul descarcat. Atentie: nu este vorba de folderul P500Update ci de folderul continut in acesta. Acest sub-folder trebuie copiat in radacina cardului SD pe care il vei introduce in aparat.

Daca ai facut totul corect dar optiunea de upgrade nu apare, formateaza cardul in aparat si mai incearca o data.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: p500 firmware update

Mesajde tavi » Sâm Iul 23, 2011 8:59 am

Multumesc mult, ai dreptate, asa a mers....trebuia copiat cu tot cu folder-ul "firmware".

Merci.
tavi
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mai 15, 2011 11:17 pm


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori