Acum este Joi Mar 28, 2024 2:23 pm

Articole Nikonisti.ro

nikon L120

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

nikon L120

Mesajde romeonicolae » Joi Feb 16, 2012 11:50 am

Salutare tuturor,sunt proaspatul posesor al unui nikon L120.Am si eu 2 nelamuriri dak poate cineva sa ma ajute:
1. incarcatorul ptr acumulatori ENERGIZER are 2leduri verzi,trebuie sa se stinga knd sunt acumularotii incarcati?(precizez ca au fot tinuti la incarcat aprox 10ore,ledurile erau la fel ca at knd le-am pus la incarcat,adik verzi)
2. blitul nu se ridica automat dak lumina nu era suficienta,trebuie sa-l ridic eu,am studiat manualul dar nu am reusit sa-i dau de cap.Cand ridic blitul imi spune k este pe AUTO,dak nu il ridic el nu se ridica automat.
Va multumesc si sper s m poate ajuta cineva cu un sfat. :)
romeonicolae
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 16, 2012 10:15 am
Localitate: Ploiesti

Re: nikon L120

Mesajde mirelutza_albinutza » Joi Feb 16, 2012 12:40 pm

romeonicolae scrie:Salutare tuturor,sunt proaspatul posesor al unui nikon L120.Am si eu 2 nelamuriri dak poate cineva sa ma ajute:
1. incarcatorul ptr acumulatori ENERGIZER are 2leduri verzi,trebuie sa se stinga knd sunt acumularotii incarcati?(precizez ca au fot tinuti la incarcat aprox 10ore,ledurile erau la fel ca at knd le-am pus la incarcat,adik verzi)
2. blitul nu se ridica automat dak lumina nu era suficienta,trebuie sa-l ridic eu,am studiat manualul dar nu am reusit sa-i dau de cap.Cand ridic blitul imi spune k este pe AUTO,dak nu il ridic el nu se ridica automat.
Va multumesc si sper s m poate ajuta cineva cu un sfat. :)

Salut, din cate stiu, da, trebuie sa astepti pana ce ledurile se sting, abia atunci sunt incarcati acumulatorii 100%, durata incarcarii in general este destul de mare (10-12 ore).
2. in manualul de utilizare al L120 (il gasesti in lb romana pe nikonisti.ro, dar trebuie sa iti faci cont ca sa ai acces la manuale) scrie ca blitzul se ridica automat numai in anumite conditii, in functie de modul de fotografie in care esti, reciteste pag 28-30; studiaza ceva mai amanuntit modurile blitz si cum trebuie sa salvezi setarile acestuia.
Poti sa inveti o pisica sa faca tot ce vrea ea.
Avatar utilizator
mirelutza_albinutza
 
Mesaje: 188
Membru din: Mie Mar 23, 2011 6:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: nikon L120

Mesajde romeonicolae » Joi Feb 16, 2012 1:08 pm

merci frumos ptr raspuns....o s recitesc instructiunile,poate am omis cv..... :)
romeonicolae
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 16, 2012 10:15 am
Localitate: Ploiesti

Re: nikon L120

Mesajde popa cristian » Joi Ian 31, 2013 8:52 am

La acest model nu se ridica blitzul automat,ridicarea blitzului se face manual pt.fiecare poza,daca doresti cu blitz!
popa cristian
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Dec 30, 2012 3:51 pm
Localitate: Caransebes

Re: nikon L120

Mesajde mikalwanted » Lun Apr 13, 2015 8:04 am

Nikon P7700- superior din toate punctele de vedere, compactul profesionistilor, obiectiv luminos, senzor mare -> calitate foarte buna a imaginilor, zoom 7X. Dezavantaj: este mai mare si mai greu decat un compact obisnuit, dar nu exagerat.
mikalwanted
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 13, 2015 7:39 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori