Acum este Vin Mar 29, 2024 2:08 pm

Articole Nikonisti.ro

L 16

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Re: L 16

Mesajde hmix » Joi Mai 28, 2009 11:16 pm

REPLY:
Tati, tehnologia a mai evoluat, si dak e adevarat ce scriu baietii care produc carduri, inseamna ca orice amarat de card (care nu e defect :D)rezista la minim 10000 de cicluri de scriere(un SDHC rezista la 100000!). Deci treaba cu uzura la formatare, pica! pentru ca e nesemnificativa.
P.S. Japonezii nu fac nimik doar "ca sa fie".
hmix
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Feb 24, 2009 6:57 pm

Re: L 16

Mesajde Dan Pop » Vin Mai 29, 2009 1:42 am

hmix scrie:Tati, tehnologia a mai evoluat, si dak e adevarat ce scriu baietii care produc carduri, inseamna ca orice amarat de card (care nu e defect :D)rezista la minim 10000 de cicluri de scriere(un SDHC rezista la 100000!). Deci treaba cu uzura la formatare, pica! pentru ca e nesemnificativa.

Ai "uitat" sa ne explici la ce foloseste un full format la un card care remapeaza automat sectoarele defecte ;)
Ca solutia pentru un card care atit de multe sectoare defecte incit si-a epuizat rezerva de sectoare este aruncarea lui fara regrete: oricit l-ai formata, cu orice tool, la urmatoarea utilizare te vei trezi cu citeva sectoare defecte nou-noute si cu date pierdute mai mult sau mai putin iremediabil.
hmix scrie:P.S. Japonezii nu fac nimik doar "ca sa fie".

Fac, in schimb, destule ca sa le ia ochii la fraieri :lol:
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: L 16

Mesajde hmix » Vin Mai 29, 2009 1:59 am

Probabil k foloseste la ceva, oricum e o chestiune de fizik cuantica pe care fraierii n-o intzeleg :D, mai ales dak s-ar gandi cum ar fi viatza lor fara tenacitatea unei natzii care a facut din atingerea perfectiunii o virtute.
hmix
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Feb 24, 2009 6:57 pm

Anterior

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori