Acum este Vin Mar 29, 2024 3:59 am

Articole Nikonisti.ro

Coolpix L810

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Coolpix L810

Mesajde karakasis » Sâm Noi 24, 2012 9:13 pm

Salutare,

Am achizitionat azi modelul coolpix L810 de la Nikon si astfel am hotarat sa devin membru al acestei comunitati. Nu sunt fotograf profesionist si nici nu imi doresc, insa imi doresc, uneori,sa raman cu ceva din imaginile pe care le vad sau sa captez anumite evenimente.
Daca aveti ceva pareri legate de acest model, bune sau rele, va rog sa le notati aici. Sau poate anumite sfaturi, legat de orice poate face jucaria asta.
Sa va faceti o idee, am avut inainte un Olympus de 7.1 megapixeli....adica e o mare schimbare.

Multumesc.
karakasis
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 24, 2012 8:43 pm

Re: Coolpix L810

Mesajde armageddon » Sâm Noi 24, 2012 9:58 pm

Toate sfaturile legate de orice poate face jucaria asta se gasesc in manualul de utilizare. Pe care nimeni nu-l citeste!!
Avatar utilizator
armageddon
 
Mesaje: 131
Membru din: Mie Iun 06, 2012 1:32 am
Localitate: Bucuresti

Re: Coolpix L810

Mesajde karakasis » Sâm Noi 24, 2012 10:04 pm

Manualul e pe primul plan, asta fac in momentul asta....eu ma refer la sfaturi practice, ceva ce nu scrie in manual...ce a mai descoperit/aflat unul si altul folosint aparatul.
Nu mai am nevoie de reply-urile tale in acest topic, multumesc. Lasa-i pe altii care inteleg sa mai noteze cate ceva aici.
karakasis
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 24, 2012 8:43 pm

Re: Coolpix L810

Mesajde armageddon » Sâm Noi 24, 2012 10:56 pm

Eram sigur ca asta va fi raspunsul tau. Nu ti-am raspuns jignitor ca sa te ataci asa. Ti-ai cumparat o camera foto si asta ai primit. Te asigur ca nu are meniuri si functii ascunse. Tot ce poti afla tehnic despre camera respectiva se afla in manual. O sa gasesti acolo si notiuni despre fotografie care te vor ajuta pe viitor. Manualul are o gramada de exemple practice descrise detaliat. Sunt pe nikonisti.ro si cursurile Domnului Grozescu care te vor ajuta in continuarea manualului daca chiar vrei sa inveti ceva despre cum se face o fotografie.

Nu vei primi cu siguranta alte raspunsuri de la alti useri ai acestui forum pentru ca nu ai cerut solutionarea unei probleme concrete. Ca majoritatea "proaspetilor" fotografi de pe aici pui problema: "Mi-am luat camera, acum ce fac cu ea ?" Ai atat material de citit pe forumul asta, cu exemplificari, cursurile video gratuite dar si tie iti este lene sa citesti ca si celorlalti. Ca sa nu mai spun ca acest adevar mai si deranjeaza din cate observ.
Avatar utilizator
armageddon
 
Mesaje: 131
Membru din: Mie Iun 06, 2012 1:32 am
Localitate: Bucuresti

Re: Coolpix L810

Mesajde grig1969 » Mar Noi 27, 2012 11:21 am

Am o intrebare, cu un aparat Nikon Coolpix L810 pot obtine fotografii in format RAW, sau TIFF ?
Ce setari trebuie sa fac?
Multumesc!
grig1969
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 26, 2012 2:32 pm

Re: Coolpix L810

Mesajde Morphy » Mar Noi 27, 2012 2:47 pm

Cu Nikon COOLPIX L810 poti fotografia doar in format JPEG.
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Coolpix L810

Mesajde grig1969 » Mar Noi 27, 2012 11:47 pm

banuiam eu :(
multumesc ptr raspuns !
grig1969
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 26, 2012 2:32 pm


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron