Acum este Joi Mar 28, 2024 8:10 pm

Articole Nikonisti.ro

Problema Nikon S2600

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Laszlo » Dum Ian 27, 2013 5:08 pm

Mankid40 scrie:Cred ca poti sa mergi cu el la garantie.
Ai incercat o resetare generala macar?


Sent from my iPad, with love from Russia!


In meniu am gasit reset all ... care reseteaza doar setarile ... mai exista altfel de reset pentru aparat ?

Dupa resetare cam tot asa ies pozele ... focusarea automata face doar in partea stanga si in mijloc ... la zoom lucreaza si in partea dreapta ... pfaiiii daca cumparam second mai intelegeam dar am cumparat acum o saptamana nou nout ... ce enervant e !

Am atasat inca o poza ... se poate vedea in partea dreapta cam 2-3 cm este in "ceata", este stearsa ... ce poate fi ?
Nu a mai patit nimeni asa ?

Multumesc Mankid40 de sfaturile date, daca nu primesc alte raspunsuri o sa trimit in garantie.
Fişiere ataşate
 DSCN0164.JPG
Laszlo
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Mar 11, 2012 1:38 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde curcubeu76 » Mie Ian 30, 2013 11:01 pm

Am si eu un S2600 si intr-o zi m- am trezit cu aceasi problema cand am descarcat pozele in calculator. Aceasi ceata in partea dreapta sus la toate pozele facute in ziua respectiva. M- am panicat pana cand mi-am vazut amprenta pe obiectiv. Am curata-o cu o carpa curata si mare grija si acum e ok :)
curcubeu76
 
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 1:14 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Laszlo » Joi Ian 31, 2013 11:56 am

curcubeu76 scrie:Am si eu un S2600 si intr-o zi m- am trezit cu aceasi problema cand am descarcat pozele in calculator. Aceasi ceata in partea dreapta sus la toate pozele facute in ziua respectiva. M- am panicat pana cand mi-am vazut amprenta pe obiectiv. Am curata-o cu o carpa curata si mare grija si acum e ok :)


Inteleg ... mersi de sfat dar intre timp am trimis produsul la skin. De atunci am incercat sa fac mai multe poze si tot la fel se comporta, intre timp am observat si o chestie ... cand faceam poza si apasam pe jumate declansatorul sa focalizeze, acele patratele pe ecran imi focalizau doar in partea stanga (din 20 de apasari de 18 ori), in mijloc de 2 ori si in partea dreapta niciodata ... pai cred ca primul lucru care a fost ca am sters cu grija lentila din fata dar pozele tot asa ieseau ... vedem acuma ce imi vor zice ... multumesc !
Laszlo
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Mar 11, 2012 1:38 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Laszlo » Vin Feb 01, 2013 10:19 am

Aparatul intre timp a ajuns la Skin si a fost depistat problema ... "produsul necesita inlocuirea obiectivului" ... acuma astept aparatul si vedem cum va functiona ... multumesc celor care au incercat sa ma ajute.
Laszlo
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Mar 11, 2012 1:38 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Laszlo » Joi Feb 07, 2013 11:31 pm

Nu stiu cati se uita la acest topic dar vreau sa va spun un lucru si eventual sa cer pareri, sfaturi ... cum am spus (scris mai sus) apartul a plecat la service (29.01.2013) si saptamana asta luni (04.02.2013) am primit inapoi ... cica a fost schimbat obiectivul ... dupa jumate de ora dupa ce am primit coletul am iesit si am testat aparatul ... surpriza !!!!!!! ... pozele pe calculator (la fel si pe aparat) se vedeau la fel, in partea dreapta o portiune stearsa (neclara) cum a fost inainte sa trimit in service ... deci am sunat la curier si marti (05.02.2013) a plecat iarasi la service ... azi am fost anuntat ca aparatul a necesitat din NOU schimbarea obiectivului ... ma intreb eu acuma -- cei de la service la prima schimbare nu au testat aparatul inainte sa fie trimis inapoi ? ... sau ... cei din service au gandit ca poate nu o sa observ si o sa fie bine asa ? ... acuma astept ziua de maine (vineri 08.02.2013) sa vad daca primesc coletul sau ramane pe saptamana viitoare ... ce parere aveti despre acest lucru ??

Mentionez ca aparatul am cumparat in data de 21.01.2013 NOU NOUT ... si de atunci o singura data l-am folosit, iar pozele au iesit de nimic.
Laszlo
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Mar 11, 2012 1:38 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Bogdan Dulgheru » Vin Feb 08, 2013 8:39 am

Laszlo scrie:... pozele au iesit de nimic.

:lol:
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde curcubeu76 » Vin Feb 08, 2013 11:33 am

Nu vad nimic de ras in chestia asta.
curcubeu76
 
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 1:14 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Laszlo » Vin Feb 08, 2013 12:52 pm

curcubeu76 scrie:Nu vad nimic de ras in chestia asta.


Mersi curcubeu76 ;) ... da se pare ca la unii ii de ras problema altora ... omul cere ajutor si lumea rade de el ... asta este ... ... !!!!!!!

Pentru cine este interesat ... am primit aparatul si dupa doua poze facute s-a descarcat bateria ... dupa ce se incarca o sa fac poze cu el si vedem rezultatul.

Va multumesc!
Laszlo
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Mar 11, 2012 1:38 pm

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Bogdan Dulgheru » Vin Feb 08, 2013 5:16 pm

Se pare ca voi nu intelegeti de ce am zâmbit: am râs despre exact expresia citata, pe care nu cred s-o foloseasca multa lume; comentarii "de nimic" ;)
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Problema Nikon S2600

Mesajde Laszlo » Vin Feb 08, 2013 6:01 pm

Bogdan Dulgheru scrie:Se pare ca voi nu intelegeti de ce am zâmbit: am râs despre exact expresia citata, pe care nu cred s-o foloseasca multa lume; comentarii "de nimic" ;)


am inteles nu am vrut sa te supar dar credema ca am niste nervi si urmeaza sa trimit inapoi aparatul si pentru a 3-a oara ... diferite locuri diferite vobe si expresii ... chiar stam departe unu de celalalt ;)
Laszlo
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Mar 11, 2012 1:38 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron