Acum este Joi Mar 28, 2024 7:28 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon Coolpix S6400 - probleme sunet

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon Coolpix S6400 - probleme sunet

Mesajde caudella » Mar Feb 05, 2013 2:06 am

Am cumparat anul trecut (nov 2012) un Nikon Coolpix S6400 (vad ca nu e mentionat deloc acest model pe forum, probabil pt ca e foarte nou ). Costa in jur de 1150 ron prin toate magazinele (are 16MPx, 12x optic, senzor CMOS, etc.). Are o multime de facilitati, teme, face poze frumoase, dar sunetul de la filmare este ingrozitor de distorsionat :shock: . Daca vreau sa fac o inregistrare in timpul unui concert, trebuie sa vin cu o camera suplimentara de acasa care sa poate filma normal :cry: . Daca la sunete slabe se aude ok (natura linistita, vorbit incet), la inregistrarile din concerte ala unor coruri, formatii, trebuie sa caut un alt aparat pt filmare suplimentar pt ca acesta inregistreaza un sunet distorsionat total :evil: . Am astasat un card Kingmax clasa 10 de 16 Gb. La un moment dat am incercat si filmare cu un card Serioux SCHC turbo la 16 Gb, clasa 10. A fost acelasi rezultat. Fiica mea are un Canon SX150IS la 599 lei cu un card de clasa 6 si filmeaza in HD cu un sunet minunat, chiar si in mijlocul celui mai zgomotos cor, acompaniat de orchestra cu tobe, timpane, contrabas, etc :? . Pur si simplu aparatul ei are sistemul de inregistrare prevazut cu un circuit de reglare automata a nivelului de inregistrare. As vrea sa stiu daca mai are cineva acest model de Nikon Coolpix S6400 si are aceeasi problema, pt ca vreau sa-l trimit in service, dar as vrea sa stiu si la ce sa ma astept. Mi se pare inadmisibil ca la pretul acesta sa nu pot face o filmare la un concert oarecare. :oops: Multumesc anticipat pt raspuns.
caudella
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 05, 2013 1:01 am

Re: Nikon Coolpix S6400 - probleme sunet

Mesajde babyme » Mie Mar 27, 2013 6:08 pm

DA!Am aceleasi probleme!Mare tzeapa acest aparat...regret enorm ca am dat banii pe el...este cel mai prost compact ce l-am avut!!!...Focalizare greoaie, reboot din senin...bateriea moare dupa 20 de min de filmat, sunet execrabil.Il am de 5 luni si de multe ori am fost tentat sa-l calc cu masina.In concluzie nu recomand!Cred ca nikon a vrut sa ne testeze rezistenta la stress sau...un market check gen 'sa vedem cate porcarii inghit astia fara sa reclame' . :|
babyme
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 08, 2013 12:40 pm

Re: Nikon Coolpix S6400 - probleme sunet

Mesajde caudella » Joi Mar 28, 2013 2:02 pm

Pan la urma am trimis aparatul la service si mi l-au trimis dupa vreo 3 zile inapoi cu mentiunea ca "aparatul functioneaza NORMAL". Deci asa e el, adica prost si n-ai ce-i face. Bani aruncati... :cry:
caudella
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 05, 2013 1:01 am

Re: Nikon Coolpix S6400 - probleme sunet

Mesajde babyme » Dum Mar 31, 2013 12:42 pm

...din pacate...da!
babyme
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 08, 2013 12:40 pm

Re: Nikon Coolpix S6400 - probleme sunet

Mesajde ETEFLOSC » Vin Apr 05, 2013 3:32 pm

se poate returna produsul in max 30 zile de la cumparare (depinde si de conditiile magazinului de retur)
si primesti banii inapoi, daca nu accepta, anunti protectia consumatorului!!!
ETEFLOSC
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 05, 2013 3:26 pm


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron