Acum este Joi Mar 28, 2024 6:41 pm

Articole Nikonisti.ro

Program utilizare Coolpix 800

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Program utilizare Coolpix 800

Mesajde chrisrotlmacin » Dum Mar 24, 2013 10:30 pm

Salutare la toti membrii comunitatii, am un Coolpix 800 si am o problema la el cu extragerea fotografiilor de pe card.

Aparatul l-am achizitionat in 2002 si face fotografii calitative din punctul meu de vedere, desi am alt aparat mai nou nu-mi vine sa ma despart de el si il folosesc in continuare mai ales la interior pentru ocazii mai putin speciale point and shoot.

Initial a venit cu un card de 64 dupa care i-am pus un 256 :) MB :D A mers si merge impecabil cu 256. Pozele le scoteam de pe card cu un card reader .

Zilele trecute i-am bagat fara sa-mi dau seama un card de 1 G, acum fotografiile le pot vedea in preview in aparat dar cand dau sa le scot cu card readerul acesta imi arata ca cardul este gol.

Am instalat Nikon View 6 dar degeaba, se pare ca nu mai suporta 880, am la el cablu de comunicare cu mufa seriala.

Are cineva din intamplare un aparat similar, eventual CD-ul lui original (pe al meu il caut in continuare in disperare dar nu-l gasesc :( ) , as instala pe un pc mai vechi un Windows 98 si poate merge. Sau poate stiti alta solutie
Avatar utilizator
chrisrotlmacin
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mar 24, 2013 9:51 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori