Acum este Joi Mar 28, 2024 2:22 pm

Articole Nikonisti.ro

Problema CoolPix L26

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Problema CoolPix L26

Mesajde iuliarobi » Dum Noi 24, 2013 11:35 am

Salut.
Sunt nou pe acest forum si imi cer scuze daca a mai fost deschis acest topic si eu l-am omis din greseala. Aparatul a venit cu un card de 4gb si am zis sa ii fac un upgrade la un card de 32gb Kingston. Cu cardul de 4gb durata filmarii HD imi arata 15 minute si ceva iar acum cand am bagat cardul de 32 imi arata doar 19 minute si ceva. Nu inteleg care e treaba. Trebuie sa fac eu ceva ca sa se vada diferenta? Ambele carduri sunt goale. Va rog mult luminati-ma si pe mine.
Cu stima,
Robert Iachniewicz
iuliarobi
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 24, 2013 11:01 am

Re: Problema CoolPix L26

Mesajde Bogdan Dulgheru » Dum Noi 24, 2013 7:01 pm

Durata filmarii la aparatele foto este de max. 30 minute sau o dimensiune a fisierului rezultat de maxim 4 GB, cat suporta fistemul de fisiere Fat32 utilizat. Pe cardul de 4GB esti la limita, diferenta fiind data de alte elemente care se scriu pe card.
Daca vei modifica setarile de calitate ale filmarii vei observa modificari ale duratei maxime de filmare. In manual cred ca ai prezentati niste timpi si dimensiuni aproximative de fisiere pentru fiecare setare de calitate a video.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori