Acum este Joi Mar 28, 2024 12:18 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon COOLPIX P520

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon COOLPIX P520

Mesajde valip » Dum Ian 26, 2014 7:56 pm

Vă salut
Am o rugăminte cei ce au folosit și folosesc Nikon COOLPIX P520 ,aș dori mai multe informații și moduri de lucru cu acest aparat foto. Ex.ISO în modul manual ,zoom și setările moduri diferite.
Vă mulțumesc.
valip
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 05, 2013 5:27 pm

Re: Nikon COOLPIX P520

Mesajde cata_124 » Mie Feb 05, 2014 9:41 am

1.mai nimeni nu foloseste modul manual,doar daca lucrezi intr-un studio.
2. mai toti fotografii care se pricep la fotografie utilizeaza aparatul in mod A(aperture priority)
3.fotografiile de seara le poti face in mod S(shuter priority)
4.modul automat nu este recomandat cu toate ca se spune ca aparatul alege automat setarile potrivite dar de multe ori da chix si el.
5.depinde ce anume vrei sa pozezi si unde.
Iso poti merge pe 80-100-200 nu pe automat.in functie de vreme.La vreme cu soare poti si pe iso 80 si sa cresti f pentru a mai inchide din lumina plus ca mai poti subexpune cu pana la -2 din luminozitate.
Cauta pe net ca sunt destule informatii legat de toate modurile de fotografiere.
Eu am Nikon P500 si sunt aproape identice,probabil diferenta de iso ca o ai mai scazuta gps,si ceva zoom mai mare in rest nu cred ca are ceva deosebit,dar cam astea sunt setarile.Daca ai dat atatia bani pe asta nu se merita,la banii aia luai un dslr destul de bun cu obiectiv si ieseai mult mai castigat din mai toate punctele de vedere.
cata_124
 
Mesaje: 176
Membru din: Dum Oct 20, 2013 8:37 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori