Acum este Vin Mar 29, 2024 12:31 am

Articole Nikonisti.ro

COOLPIX L19 IMAGINE ICETOSATA

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Re: COOLPIX L19 IMAGINE ICETOSATA

Mesajde George21 » Vin Noi 06, 2009 8:47 pm

Dan Pop scrie:
George21 scrie:auto mode -> menu -> set up -> anti-shake AE
si are 2 moduri: auto si off

1. N-am gasit asa ceva in manualul lui L19. Esti sigur ca stii despre ce vorbesti?
2. Daca iti imaginezi ca optiunea cu pricina (la aparatele care o au) dezactiveaza expunerea automata, esti dus rau cu pluta.

Presupun ca chestia la care te referi este ceea ce se numeste Motion detection la L19. Dar asta e o chestie la care aparatul poate recurge doar in conditii de lumina suficienta, necum la fotografia pe timp de noapte.


nu dezactiveaza expunerea automata dar nu mai creste iso la niveluri asa de mari
in manualul d la L16 exista.. din cate imi aduc aminte, o sa mai uit mai tarziu, eventual o sa si scanez pagina respectiva
George21
 
Mesaje: 139
Membru din: Mie Feb 11, 2009 9:04 pm
Localitate: Galati

Re: COOLPIX L19 IMAGINE ICETOSATA

Mesajde Dan Pop » Vin Noi 06, 2009 10:17 pm

George21 scrie:
Dan Pop scrie:
George21 scrie:auto mode -> menu -> set up -> anti-shake AE
si are 2 moduri: auto si off

1. N-am gasit asa ceva in manualul lui L19. Esti sigur ca stii despre ce vorbesti?
2. Daca iti imaginezi ca optiunea cu pricina (la aparatele care o au) dezactiveaza expunerea automata, esti dus rau cu pluta.

Presupun ca chestia la care te referi este ceea ce se numeste Motion detection la L19. Dar asta e o chestie la care aparatul poate recurge doar in conditii de lumina suficienta, necum la fotografia pe timp de noapte.


nu dezactiveaza expunerea automata dar nu mai creste iso la niveluri asa de mari

Pai n-ai scris tu, cu mina ta
dezactivand functia auto expoze sa zicem ca din 10 incercari una o sa fie accepatabila.

??? O dezactiveaza sau n-o dezactiveaza, hotaraste-te!

La fotografia pe timp de noapte aparatul creste sensibilitatea atit cit e necesar pentru a obtine o expunere considerata de el corecta la un timp de expunere de maxim o secunda.

George21 scrie:in manualul d la L16 exista.. din cate imi aduc aminte, o sa mai uit mai tarziu, eventual o sa si scanez pagina respectiva

Tu esti prost sau te prefaci? Aici era vorba de poze facute cu L19, asa ca manualul lui L16 nu are nici o relevanta. Descarca manualul lui L19 si fa un copy & paste, ca e mai simplu.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron