Acum este Joi Mar 28, 2024 3:05 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon L330

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon L330

Mesajde mech95 » Lun Mar 30, 2015 10:02 pm

Am achizitionat recent acest aparat si as vrea sa stiu ce setari sa folosesc pentru a nu prinde poze in miscare si sa le faca clare si fara puncte. Cu blitz pozele ies foarte clare, dar fara se vad aiurea. Daca ma poate ajuta cineva va rog...multumesc anticipat :).
mech95
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 30, 2015 9:56 pm

Re: Nikon L330

Mesajde funlw65 » Mar Apr 14, 2015 3:26 pm

La 80 ISO zgomotul ar trebui sa dispara. In interior vei avea totusi zgomot pentru ca nu este lumina suficienta. Acolo ori folosesti blitzul in exclusivitate, ori iti imbunatatesti iluminarea cu noi surse de lumina, stil studio. Afara, chiar si in lumina slaba a diminetii ar trebui sa obtii o imagine curata la ISO 80. Din pacate, viteza declansatorului va fi mai mica si nu este adecvat pentru persoane in miscare. Aici trebuie sa cresti sensibilitatea ISO cam pana la 400 pentru a forta o viteza de declansare mai mare, insa va aparea si ceva zgomot.

Asta e, nu ai control asupra aparatului. Nu este recomandat pentru cei care vor sa invete fotografie. Este o solutie rapida, la calitate Nikon, pentru cei care nu stiu si nu vor sa invete detalii tehnice.
funlw65
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 14, 2015 2:59 am

Re: Nikon L330

Mesajde funlw65 » Mar Apr 14, 2015 3:28 pm

"Vezi ca exista un update de firmware pentru modelul tau"

Scuze, era alt model.
funlw65
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 14, 2015 2:59 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori