Acum este Vin Mar 29, 2024 8:13 am

Articole Nikonisti.ro

Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Marrtin » Joi Noi 19, 2009 11:57 am

Bună ziua !

Doresc să salut iniţiativa de a exista un asemenea forum, mă bucur !

Am cumpărat recent un L 100.
Sunt total neiniţiat în utilizarea lui. Am multe nelămuriri, dar nu doresc să invadez topicul cu foarte multe întrebări.
Doresc pentru început să-mi claricfic o nedumerire: POT FOLISI ACUMULATORI REÎNCĂRCABILI ?


PS:

Mulţumesc celor ce se vor antrena în discuţii pentru elucidarea multor necunscute şi implicit ridicarea nivelului de experienţă în folosirea aparatului.
Marrtin
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 19, 2009 11:42 am

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde vid313 » Joi Noi 19, 2009 3:14 pm

Sunt deja 3 topic-uri pentru L100.
Inainte sa incepi unul nou cauti daca s-a mai discutat despre ce te intereseaza si postezi acolo.

Vezi poate gasesti aici detalii viewtopic.php?f=15&t=667.
Avatar utilizator
vid313
 
Mesaje: 256
Membru din: Mie Mar 04, 2009 4:55 pm

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Marrtin » Joi Noi 19, 2009 7:32 pm

bogdan_dumitru scrie:Bun venit si nu pune la inima...asa e lumea pe-aici, perfectionista ca orice "nikonist".
Nu cumva sa mai gresesti altadata.
;)

Sunt sigur ca sunt utilizatori de L100 care vor vrea sa te ajute si vor aprecia faptul ca ai intrat in aceasta comunitate.


Mulţumesc pentru cuvintele şi primirea călduroasă. EU mă bucur c-am intrat în rândurile "nikoniştilor"
Marrtin
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 19, 2009 11:42 am

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Sabina » Lun Noi 23, 2009 12:56 pm

Încearcă atunci să pui acele întrebări esenţiale care intervin în utilizarea aparatului. Şi de acolo noi putem recomanda anumite linkuri sau explica chiar aici. Pe scurt, ce n-ai găsit prin restul topicurilor despre L100 şi utilizarea lui, sau nu e foarte clar, poţi întreba aici fără nicio problemă.

Şi da, şi noi ne bucurăm că ai intrat în rândul nikonistilor. :)
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Marrtin » Lun Noi 23, 2009 8:54 pm

Sabina scrie:Încearcă atunci să pui acele întrebări esenţiale care intervin în utilizarea aparatului. Şi de acolo noi putem recomanda anumite linkuri sau explica chiar aici. Pe scurt, ce n-ai găsit prin restul topicurilor despre L100 şi utilizarea lui, sau nu e foarte clar, poţi întreba aici fără nicio problemă.

Şi da, şi noi ne bucurăm că ai intrat în rândul nikonistilor. :)


Sabina, mulţumesc pentru ofertă.
Pozez, salvez, pozez, salvez. Sper ca în scurt timp să acumulez aproape toate întrebările şi neclarităţile mele, cu care ulterior voi veni aici. Recunosc că în momentul achiziţionării aparatului eram novice în ale fotografiei. Ca atare lucrurile vor evolua mai încet. Apropo, n-am uitat între timp să citesc lectură adecvată.
Am vizitat şi magazinul recomandat pe un topic al forumului, de unde mi-am achiziţionat o geantă adecvată aparatului, un card de 4 Gb şi un set de patru acumulatori reîncărcabili.
O seară plăcută !
Marrtin
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 19, 2009 11:42 am

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Marrtin » Lun Noi 30, 2009 6:55 am

Bună dimineaţa !

Cred că am făcut în jur de 500 de poze. Nu toate reuşite.
Am o rugăminte: Cum să folosesc aparatul în interior, chef, lumină slabă, lume multă ?
Marrtin
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 19, 2009 11:42 am

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Marrtin » Lun Dec 21, 2009 8:35 am

Pentru toţi utilizatorii acestui forum, sănătate, fericire şi un ajun de crăciun cât mai bogat.
De asemenea să aveţi un crăciun fericit, viaţă lungă şi fără griji.
Marrtin
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 19, 2009 11:42 am

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde abs+ » Lun Dec 21, 2009 11:39 am

Marrtin scrie:Bună dimineaţa !

Cred că am făcut în jur de 500 de poze. Nu toate reuşite.
Am o rugăminte: Cum să folosesc aparatul în interior, chef, lumină slabă, lume multă ?

Ori il folosesti pe auto ori pe party.
Sarbatori cu bine si tie.
Lumina buna tuturor.
Avatar utilizator
abs+
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Aug 14, 2009 6:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde SIMSIM » Lun Ian 18, 2010 10:19 am

Salutare tuturor! Eu am incercat la interior sa folosesc party/indoor dar degeaba tot prost ief fotografiile ..ori le fac cu mobilul ori cu L100 ..totuna! Daca a reusit cineva sa gaseasca setari satisfacatoare pentru mod "chef" ...petrecere cu multa lume il rog sa ni le impartaseasca si noua!
SIMSIM
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 18, 2010 9:31 am

Re: Utilizator nou. Si pe forum şi de....L100

Mesajde Marrtin » Joi Ian 21, 2010 5:55 pm

SIMSIM scrie:Salutare tuturor! Eu am incercat la interior sa folosesc party/indoor dar degeaba tot prost ief fotografiile ..ori le fac cu mobilul ori cu L100 ..totuna! Daca a reusit cineva sa gaseasca setari satisfacatoare pentru mod "chef" ...petrecere cu multa lume il rog sa ni le impartaseasca si noua!



Şi pentru mine este o insatisfacţie, fotografiile de interior. În ultimul timp am reuşit să fac câteva fotografii de care sunt mulţumit, dar nu în interior, afară, în zăpadă.
Uite, ai aici un link:

http://www.quickmobile.ro/manuale/foto/ ... 100_ro.pdf

PS. În cazul în care l-ai citit, scuze !
Marrtin
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 19, 2009 11:42 am

Următorul

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron