Acum este Joi Mar 28, 2024 6:10 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon L840

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon L840

Mesajde Ramanoff » Lun Apr 11, 2016 7:03 pm

Buna,
Am cumparat un aparat foto Nikon L840, stiu e prea tarziu sa intreb daca alegerea facuta e buna sau nu, asa ca o sa intreb cum pot sa profit la maxim de ceea ce poate aparatul, unde pot gasi niste tutoriale, orice sfat e binevenit. Vreau sa intreb daca e normal ca atunci cand dau zoom claritatea imaginii sa fie f proasta (nu se intelege nimic din ce e pe ecran), se face clara atunci cand focalizez (tin butonul apasat de jumatate). Sunt f incepator, am avut doar o "sapuniera" Sony si am zis sa incerc putin mai mult ptr a vedea daca ma prinde microbul fotografiei asa ca imi cer scuze daca intrebarile mele vise pare fara rost.

Va multumesc!
Ramanoff
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 11, 2016 6:50 pm

Re: Nikon L840

Mesajde Plesoianu Marius » Lun Apr 11, 2016 10:42 pm

E normal sa se comporte asa, din pacate nici eu nu ma pricep foarte bine la compacte.
Arunca o privire pe manual ca sa aflii mai multe si vezi daca aparatul de lasa sa folosesti moduri custumizabile.
D750 + 24mm 1.8G, 50mm 1.8G, 85mm 1.8G + Meike MK910
Avatar utilizator
Plesoianu Marius
 
Mesaje: 524
Membru din: Vin Ian 02, 2015 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon L840

Mesajde Ramanoff » Mar Apr 12, 2016 7:16 am

Manualul l-am citit deja, la orice cumpar prima data citesc si dupa aceea incep sa folosesc, nu merg pe principiul lasa ca imi dau eu seama. O sa incerc sa experimentez sa fac poze cu toate modurile si in toate setarile, probabil asa o sa vad ce se poate si ce nu.
Multumesc ptr sfat!
Ramanoff
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 11, 2016 6:50 pm

Re: Nikon L840

Mesajde robang » Joi Iul 21, 2016 4:33 am

Buna,
Si eu am un nikon l840,primit cadou si mi s-a spus ca se poate folosi obiectiv pt el. E adevarat? Nu prea am habar cu ce se "mananca".
robang
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 21, 2016 4:29 am

Re: Nikon L840

Mesajde emil » Joi Iul 21, 2016 9:34 am

robang scrie:Buna,
Si eu am un nikon l840,primit cadou si mi s-a spus ca se poate folosi obiectiv pt el. E adevarat? Nu prea am habar cu ce se "mananca".


La Nikon L840 nu se poate schimba obiectivul nefiind un DLSR, deci nu stiu ce vreti sa spuneti cu "se poate folosi obiectiv pt el". Camera vine cu un obiectiv fixat pe el din fabrica si nu poate fi schimbat.
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara

Re: Nikon L840

Mesajde victorpatrick » Lun Dec 25, 2023 10:25 am

Înainte de a folosi orice cumpăr, am citit instrucțiunile o dată. Nu subscriu ideii de a arunca lucruri pentru că întotdeauna reușesc să-mi dau seama singură. Probabil, în încercarea de a determina ce este și ce nu este fezabil, voi încerca să experimentez și să fac fotografii în toate setările și modurile.
Apreciez sfatul tau.
retro bowl
victorpatrick
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 22, 2023 6:53 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron