Acum este Joi Mar 28, 2024 4:19 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon Coolpix B500

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon Coolpix B500

Mesajde ssa232 » Vin Aug 26, 2016 10:53 am

Salutare!

Sunt interesat sa cumpar un Nikon Coolpix B500. Si am nevoie de parerile voastre, daca se merita sau nu, pro si contra. :roll:
ssa232
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 26, 2016 10:50 am

Re: Nikon Coolpix B500

Mesajde Plesoianu Marius » Vin Aug 26, 2016 11:23 am

E un aparat cu un senzor 1/2.3", senzor intalnit pe majoritatea telefoanelor high end, singurul avantaj fiind zoomul.
Mai degraba iti iei un telefon daca deja nu ai si esti mai castigat.
Daca vrei un minim de calitate in ceea ce priveste imaginea, mergi macar pe un aps-c entry level, gen D3300.
D750 + 24mm 1.8G, 50mm 1.8G, 85mm 1.8G + Meike MK910
Avatar utilizator
Plesoianu Marius
 
Mesaje: 524
Membru din: Vin Ian 02, 2015 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nikon Coolpix B500

Mesajde clambin78 » Sâm Iun 10, 2023 5:52 am

I think making a website like you is an advantage for you, I am very happy to share my feelings with everyone, I am very passionate about the game because it is very interesting. Please take the time to experience with me here: word wipe
clambin78
 
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mai 10, 2023 6:37 am

Re: Nikon Coolpix B500

Mesajde lucidam » Mar Dec 26, 2023 3:52 am

Nikon Coolpix B500: Pro și contra
Pro:

Zoom optic 40x: Acest lucru vă permite să vă apropiați de Pokemon Infinite Fusion subiecte îndepărtate, făcându-l ideal pentru fotografie de sălbăticie și sport.
Nikon Coolpix B500
Rezoluție 16 MP: Oferă fotografii și videoclipuri de înaltă calitate.
Înregistrare video Full HD: Perfectă pentru a captura amintiri în detaliu de înaltă calitate.
Ecran LCD rabatabil: Permite compoziția ușoară a fotografiilor și videoclipurilor din unghiuri diferite.
Wi-Fi încorporat: Permite partajarea ușoară a fotografiilor și videoclipurilor pe dispozitivele inteligente.
Durata de viață a bateriei lungă: Permite fotografierea pe tot parcursul zilei fără a fi nevoie să vă faceți griji cu privire la reîncărcare.
Preț accesibil: O opțiune excelentă pentru cei care caută o cameră superzoom cu un preț accesibil.
Contra:

Senor mic: Poate duce la zgomot în imagini în condiții de lumină scăzută.
Lipsa vizorului: Poate fi dificil de compus fotografii în lumină puternică.
Autofocus lent: Poate să nu fie potrivit pentru a captura subiecte în mișcare rapidă.
Sistem de meniu complex: Poate fi dificil de navigat pentru utilizatorii începători.
În general, Nikon Coolpix B500 este o cameră superzoom excelentă pentru cei care caută o opțiune accesibilă cu o gamă largă de caracteristici. Este perfect pentru fotografii de sălbăticie, sport și călătorii. Cu toate acestea, este important să rețineți că senzorul mic poate duce la zgomot în imagini în condiții de lumină scăzută și autofocusul lent poate să nu fie potrivit pentru a captura subiecte în mișcare rapidă.

Iată câteva alternative de luat în considerare:

Sony Cyber-shot HX400V: Are un senzor mai mare care oferă o calitate mai bună a imaginii în condiții de lumină scăzută și un autofocus mai rapid.
Sony Cybershot HX400V
Panasonic Lumix DMC-FZ300: Are un vizor electronic care face mai ușoară compoziția fotografiilor în lumină puternică.
Panasonic Lumix DMCFZ300
Canon PowerShot SX740 HS: Are o gamă de zoom mai mare de 65x.
Canon PowerShot SX740 HS
În cele din urmă, cea mai bună cameră pentru tine va depinde de nevoile și bugetul tău specifice. Vă recomand să faceți câteva cercetări și să citiți recenziile înainte de a lua o decizie.
lucidam
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 15, 2023 9:44 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron