Acum este Sâm Apr 27, 2024 9:59 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon Coolpix l22-nu se mai deschide

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon Coolpix l22-nu se mai deschide

Mesajde oviduru » Dum Feb 28, 2010 9:14 pm

Salutare,sunt nou pe forum si totodata posesorul unui nou Nikon Coolpix L22.

L-am cumparat ieri de la eMag,si am primit cadou un kit coolpix L22 format din husa,acumulatori si incarcator.
Am ajuns acasa am despachetat,in cutia aparatului erau 2 baterii panasonic,probabil normale,nereincarcabile.Le-am pus pe alea,am facut cateva poze,totul era ok,apoi am pus acumulatorii,iar am facut poze pana s-au descarcat,si i-am pus la formatat.Am instalat si softu de pe cd in laptop,am conectat si aparatul la laptop,am transferat pozele,etc. Dar dupa jumatate de ora in care am lasat aparatul "la racit" in hus,zic hai sa-l scot sa ma mai uit la el,sa vad ce mai poate face.Il scot,apas butonul On,se face verde,monitorul da sa se deschida,dar pana la urma se stinge,se aude un bipuit din difuzor si atat.Ledul de la On ramane in continuare aprins.Apas pe butoane,il inchid,iar il deschid,scot bateriile,le pun inapoi,scot cardul,il pun inapoi,nimic,aceeasi treaba.Il conectez la laptop,il deschid,face la fel,dar cand apas pe butonul play,imi intra in modul de fotografiere si totul e ok.Daca il deconectez de la laptop se inchide.Si nu e de la baterii,ca erau incarcate,am facut asta si cu acumulatorii incarcati la maxim. Oare sa fie problema de soft?

P.S -oricum am garantie si maine dimineata merg cu el inapoi la eMag,dar sa stiu cam ce ma asteapta,cat dureaza reparatiile in general? Merci anticipat pentru pareri.
oviduru
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Feb 28, 2010 8:48 pm
Localitate: iasi

Re: Nikon Coolpix l22-nu se mai deschide

Mesajde oviduru » Vin Mar 05, 2010 6:40 pm

:) pana ati aprobat postul acesta am rezolvat problema.Cei de la eMag mi-au schimbat aparatul.Noul L22 merge fara probleme deocamdata.
oviduru
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Feb 28, 2010 8:48 pm
Localitate: iasi


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori