Acum este Sâm Apr 27, 2024 7:18 am

Articole Nikonisti.ro

Coolpix S220 - calitate imagine f slaba , ce as putea face ?

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Re: Coolpix S220 - calitate imagine f slaba , ce as putea face ?

Mesajde Sebi M » Lun Apr 19, 2010 10:29 am

Am luat si eu un Coolpix S220 pe care l-am luat de pe http://www.foto.video.ro pentru prietena mea si amandoi suntem multumiti de micut, din cand in cand il mai folosesc si eu pentru ca e foarte usor de transportat si scoate fotografii bune.
E adevarat, primul lucru a fost citirea manualului ca sa stim cum sa lucram cu el. Facandu-i setarile corespunzatoare ma declar multumit de micutul Coolpix S220
Sebi M
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 14, 2009 7:00 pm

Re: Coolpix S220 - calitate imagine f slaba , ce as putea face ?

Mesajde Moderatoru » Mie Apr 21, 2010 2:51 pm

sunt curios daca se vad si la tine linile alea pe display cand filmezi nopatea o sursa de lumina puternica , Ex lumina de la un stalp ?
astept cu interes un raspuns !
Moderatoru
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mar 25, 2010 7:36 pm

Re: Coolpix S220 - calitate imagine f slaba , ce as putea face ?

Mesajde voodooeye_69 » Joi Iun 10, 2010 11:16 pm

In anumite conditii este normal sa iti apara acele linii, pina la urma este un aparat de fotografiat compact nu o camera video high end. Lentilele si senzorul sunt asa cum sunt, pina la urma ai platit pentru ea cam 150 Euro presupun deci nu poti avea pretentii prea mari. Sincer sa fiu m-am jucat si eu cu un asemenea aparat si nu e chiar atit de slab pe cum il descrii tu. Incearca sa experimentezi pe lumina buna, acuma ai ocazia, Arad-ul iti ofera locuri bune de fotografiat.
voodooeye_69
 
Mesaje: 48
Membru din: Dum Feb 15, 2009 2:36 pm

Anterior

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 14 vizitatori