Acum este Dum Apr 28, 2024 12:54 pm

Articole Nikonisti.ro

filmari coolpix P100 sfaturi, ajutor

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

filmari coolpix P100 sfaturi, ajutor

Mesajde catalin966 » Lun Iun 28, 2010 1:48 pm

buna,
sint membru nou al acestui forum, in urma achizitionarii unui coolpix P100, si in acelasi timp un incepator ale fotografiei.
daca cu functia foto fac fata (manualul finnd bine facut si clar), la filmari am aparut o problema care nu stiu cum sa o rezolv:
am facut mai multe inregistrari video la un concert rock. surpriza a aparut cind am constat la redare pe calculator, ca sunetul este aproape neinteligibil.
poate sa imi spuna cineva daca a avut cineva aceasta problema si cum a rezolvat o?
este microfonul prea sensibil sau este defect?
exista posibilitate de reglare a sunetului/ microfonului?

si inca o sugestie daca este posibil: care sint cele mai bune setari in conditiile de lumini puternice, dinamice asa cum se intimpla la un concert.
multumesc anticipat
catalin

ps. pt admin: as dori sa primesc pe mail atunci cind mai aveti cursuri de tehnica fotografica. multumesc
catalin966
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:32 am

Re: filmari coolpix P100 sfaturi, ajutor

Mesajde azazica » Dum Iul 31, 2011 12:08 am

am gasit locul :D , si eu am aceasi intrebare in legatura cu sunetul de la un concert, acesta fiind distorsionat. Daca sunt prea aproape de scena se aude foarte nasol, am activat si dezactivat noise wind sau cum ii zice, fara nici un efect...daca sunt prea departe de scena calitatea sunetului foarte slaba. La cel deal 2lea test am filmat si cu un aifon 3GS, sunetul a fost peste P100 cu foarte mult, dpdv calitativ... Ceva sfaturi sau asta e tot ce poate ?
Nikon D3100, AF-s 18-55mm VR DX + Nikon, AF-S 55-200mm f/4-5.6 G ED DX VR
azazica
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 18, 2011 10:27 pm
Localitate: navodari


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

cron