Acum este Joi Mar 28, 2024 4:18 pm

Articole Nikonisti.ro

Caut fotograf nunta Pitesti

Inchirieri si imprumuturi de aparatura foto si accesorii, oferte de job-uri foto.
Reguli forum Sunt permise numai anunturi din partea persoanelor fizice. Forumul nikonisti.ro nu isi asuma nicio responsabilitate legata de disputele rezultate in urma inchirierilor si imprumuturilor.

Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde andyys2008 » Joi Apr 05, 2012 7:17 pm

Caut fotograf pentru o nunta in pitesti care va avea loc pe 11 august . astept oferte . si mai multe detalii daca doriti contactati.ma.
andyys2008
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Mar 31, 2012 11:29 am

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde costisefu » Vin Apr 06, 2012 8:51 am

si tu cauti pe forum? aici sunt o multime de amatori entuziasti.

Asa e normal sa fie.
Isi cumpara omul un aparat si vrea sa aiba cu cine schimba o parere, sa isi mai dea si el cu parerea printre niste grei, sa aiba impresia ca e bagat in seama, ca are prieteni la Bucuresti, din-astea. Nu au experienta in evenimente care se desfasoara cu viteza, nu au aparatura de backup, nu cunosc bine post procesarea, nu iti pot oferi o garantie ca nu o sa regreti ziua cand i-ai cunoscut... Sunt si multi GREi ai fotografiei pe site, e adevarat. E un site tare el in sine, doar ca nu aici se agata fotograful pentru nunta.

Dar nu cred ca s-au terminat fotografii de prin Pitesti, sau ca nu ai auzit numele cele mai importante.

Daca cauti oferte de pret / cantitate, atunci e clar ca esti usor de vrajit de smecheri si indezirabil celor care ofera calitatea.

Scuze ca m-am bagat si eu in vorba, dar nu m-am putut abtine! :twisted:
Avatar utilizator
costisefu
 
Mesaje: 318
Membru din: Mie Ian 25, 2012 9:21 pm

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde elby_82 » Vin Apr 06, 2012 5:59 pm

Nu cred ca cineva amator s-ar oferi la ceva atat de oficial si fara sa cunoasca mirii personal. Mai bine am incerca sa-l indrumam cu niste linkuri. Daca am sti si ce buget vrea sa aloce fotografiei.
elby_82
 
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 9:03 pm

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde fl0rin » Vin Apr 06, 2012 7:44 pm

Bine ca nu e in post, nunta....
Avatar utilizator
fl0rin
 
Mesaje: 57
Membru din: Mie Apr 21, 2010 7:23 am

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde andyys2008 » Vin Apr 06, 2012 9:20 pm

Iti dai seama ca intai ne intalnim cu fotograful cercetam si apoi alegem . nu primu venit gata ala e . asa m.as baga si eu ca nunta e al unui frate dar nu vreau deoarece nu am destula experienta si nu pot sa ii stric amintirile dintr.o zi asa minunata .
andyys2008
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Mar 31, 2012 11:29 am

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde costisefu » Sâm Apr 07, 2012 11:06 am

am gresit, imi pare rau. Romania e patria oamenilor curati.
80% din fotografi sunt niste vagabonti(cuvantul moale) ca in orice meserie romaneasca, v-o spune un manager de laborator foto. Vin/veniti toti la mine, si fotografi si clienti. Stiu ce vrajeli au fotografii si stiu si cu ce gunoaie de poze si filmari raman majoritatea clientilor care regreta tardiv.

Ma credeti sau nu am client care pozeaza nunti cu telefonul la tara, si aia pun botul, ca are si blitz pe el :) - tara din lumea a treia. Lautari care fotografiaza nunti mai rau decat un copil de 10 ani... si profesionisti care jecmanesc oamenii contra unor fotografii scoase in cel mai jalnic laborator ca sa isi minimizeze costurile(chiar daca clientul plateste gras de tot) si contra unor albume fotocarte de zboara foile din ele de la prima deschidere... altii care fotografiaza cu compacte si cu camera video legata cu sfoara de gat sa stea pe burta... si vin la laborator sa le aratam ce setari sa mai faca sa iasa putin mai bine pozele...

Am vazut nedreptati fata de clienti de ma ustura sufletul, dar nu am ce face, sunt complice fara sa vreau. Aici sunt de partea clientului, pentru ca ginerica client este. Sa nu mai spunem ca tocmesti cu un profesionist bun si te trezesti in momentul nuntii cu doi maimutoi adolescenti care tin aparatul in mana ca pe un compact si iti fac niste poze si filmare de toata jena.

Nu vorbesc de greutatile la fel de dureroase prin care trece un fotograf profesionist in meseria asta, financiare si de orgoliu, pentru ca si clientii sunt asemenea fotografilor, doar suntem toti romani, nu? :)

Sunt destui someri cu neveste casnice, si nu numai, sa ii ia lui ginerica banii, indiferent de pricepere.
Avatar utilizator
costisefu
 
Mesaje: 318
Membru din: Mie Ian 25, 2012 9:21 pm

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde razvism » Mar Apr 10, 2012 1:39 pm

Bine zis domu costisefu, mama mea are o cunostinta care a angajat o firma/tip nu cunosc exact care ia vrajit ca are camera full hd (intradevar o are) dar care a inregistrat toata nunta fara sunet.
Imblanzitor de D7100+ D3000 +18-55/ VR
https://www.facebook.com/RazvanChisPhotography
Avatar utilizator
razvism
 
Mesaje: 143
Membru din: Lun Apr 02, 2012 6:29 pm
Localitate: Satu Mare

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde mumus » Mar Apr 10, 2012 2:29 pm

:) am auzit si eu de un caz cu video fara sunet la toata nunta...mai grav este ca sa inregistrat ala cu vocea lui la sfat :) si tot el zicea si DA...
Muzica la sala a pus-o de pe la alte nunti...

eu credeam ca e un mit...dar se pare ca e adevarata faza.
N i k o n i s t
Avatar utilizator
mumus
 
Mesaje: 1034
Membru din: Mar Noi 22, 2011 11:12 pm
Localitate: Brasov

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde costisefu » Mar Apr 10, 2012 4:51 pm

sa nu va mai spun ca am vazut o filmare de la spitalul de nebuni in care unul era doctor, halat tot, vorbea hotarat, coerent, autoritar, intr-un salon fata de alti nebuni.
Le explica ce imbunatatiri vor face, cum vor schimba turele angajatilor, ajutoare din afara, etc, etc..
De-abia la sfarsit am aflat si eu ca ala era nebun. Sunt multi care vorbesc atat de credibil de zici ca cine stie ce mari fotografi or fi.
Avatar utilizator
costisefu
 
Mesaje: 318
Membru din: Mie Ian 25, 2012 9:21 pm

Re: Caut fotograf nunta Pitesti

Mesajde tudor_tigau » Mie Apr 25, 2012 11:49 am

Buna ziua,

ma numesc Tudor Tigau,
ati putea arunca o privire pe site-ul meu.
Nu am o firma mare , nu trimit pe altineva la eveniment, lucrez singur momentan.
Nu ma ocup si de filmare.

Sunt din brasov, ma deplasez si in alte locatii.
Daca doriti mai multe amanunte, ne putem auzi la un telefon ( 0740 050593), sau pe mail.
Momentan formularul de pe site nu merge, trebuie sa apelez din nou la programatorul care mi-a facut site-ul.
Temporar folosesc o adresa de yahoo: tudor_tigau@yahoo.com

Acesta este portofoliul meu:

http://eventfocus.ro/

O zi cat mai buna,
Tudor
tudor_tigau
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 09, 2012 2:53 pm
Localitate: Brasov

Următorul

Înapoi la Inchirieri, imprumuturi si job-uri foto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron