Acum este Joi Mar 28, 2024 11:55 pm

Articole Nikonisti.ro

Lumini pentru fotografia de produs

Aici puteti propune diverse solutii artizanale

Re: Lumini pentru fotografia de produs

Mesajde maariuspop » Lun Apr 14, 2014 12:34 pm

mai sunt si alte firme care vand materiale de acest gen?
mersi
maariuspop
 
Mesaje: 32
Membru din: Joi Iul 19, 2012 10:42 am

Re: Lumini pentru fotografia de produs

Mesajde AdrianModelis » Mar Mai 06, 2014 9:49 am

Poti comanda online...
Avatar utilizator
AdrianModelis
 
Mesaje: 709
Membru din: Mie Mar 21, 2012 11:06 am

Re: Lumini pentru fotografia de produs

Mesajde radu600 » Joi Ian 22, 2015 5:11 pm

Salut!

Doresc sa imi costruiesc un mini studio foto pentru fotografia de produs.
Mi ar placea sa fie ceva mai modern dar nu prea gasesc pe nimeni sa ma indrume. De aceea va rog daca aveti idei si va pricepeti, sa ma sfatuiti ce as putea face.

Ma gandeam sa inlocuies acel cort de panza cu pereti de plexi alb si iluminarea cu benzi led lipite pe acesti pereti in locul acelor veioze. Dar cineva imi spunea ca iluminarea led nu e buna. Ok. Atunci cum construiesc 2 softboxuri dar de dimensiuni mici.......20 x30 cm. Aici alta problema apare la alegerea becurilor: bec economic sau led? cati K?

Saptamana viitoare incerc niste schite pe care sper sa ma ajutati sa le corectam la eventualele mele greseli.

Va multumesc!
radu
radu600
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Dec 10, 2014 8:25 am

Re: Lumini pentru fotografia de produs

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Ian 22, 2015 6:42 pm

radu600 scrie:Salut!

Doresc sa imi costruiesc un mini studio foto pentru fotografia de produs.
Mi ar placea sa fie ceva mai modern dar nu prea gasesc pe nimeni sa ma indrume. De aceea va rog daca aveti idei si va pricepeti, sa ma sfatuiti ce as putea face.

Ma gandeam sa inlocuies acel cort de panza cu pereti de plexi alb si iluminarea cu benzi led lipite pe acesti pereti in locul acelor veioze. Dar cineva imi spunea ca iluminarea led nu e buna. Ok. Atunci cum construiesc 2 softboxuri dar de dimensiuni mici.......20 x30 cm. Aici alta problema apare la alegerea becurilor: bec economic sau led? cati K?


Soft-urile sunt cam mici. Vă pregătiți să vă duceți cu ele în locație, sau lucrați în același loc ?

Sunt în comerț la prețuri foarte bune kit-uri cu becuri fluorescente și soft-uri de diverse dimensiuni (dar nu e voie cu link-uri). Inclusiv 60x90cm.
Eu nici nu m-aș gândi să construiesc, față de prețul de magazin :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Cum se fabrica?

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron