Acum este Joi Mar 28, 2024 10:12 pm

Articole Nikonisti.ro

AW 100 are probleme in apa

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Re: AW 100 are probleme in apa

Mesajde Mishutz » Lun Iul 14, 2014 3:04 pm

Treaba e ca nimeni nu s-a sinchisit sa-mi raspunda la mail nici pana la momentul asta.
Mishutz
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iul 02, 2014 7:09 pm

Re: AW 100 are probleme in apa

Mesajde ioannav » Vin Iun 05, 2015 12:27 pm

Buna,

acum o saptmanana ne-am luat si noi acest model de aparat (AW110), mare bucurie pe noi ca era la reducere la Altex. L-am folosit de doua ori gen 3-4 poze de test sa vedem ca e totul ok, l-am curatat si ingrijit conform cartii. Dupa primele doua poze sub apa afara i se aburea instant obiectivul si toate pozele ieseau in ceata. Am zis ca e de la caldura (desi nu l-am tinut direct in soare) Nu l-am folosit decat foarte rar pentru a fi siguri ca in ziua scufundarilor merge totul ok. Am ajuns pe vaporas ne-au intrebat cei de acolo daca vrem poze, nuuu ca noi avem aparat :). A intrat prietenul meu cu el in apa, a facut o poza dupa care s-a inchis...definitiv. Am facut scuba si fara poze si ne-am ales si cu un aparat plin de apa...a intrat apa in el in asa hal ca se vedea pe ecran, mai lipsea un pestisor. Mentionez de pe acum ca usita de la baterie/card era inchisa f bine si a fost curatata inainte sa fim siguri ca e totul ok intrucat asteptam de mult momentul scufundarii si chiar am acordat o atentie deosebita acestui aspect... A fost dus la garantie, sper ca raspunsul lor sa ne fie favorabil si nu o chestie de genul user fault pt ca stiu ca aparatul e nou si am fost f atenti, am citit cartea si tot ce era tocmai pt ca era prima oara cand foloseam asa ceva. Poate e o scapare Nikon si restul aparatelor sunt f bune, nu am mai avut pana acum dar daca vom mai avea sau nu ceva de genul de la Nikon depinde si de echipa lor de after sales cum va gestiona ,,reclamatia' noastra. Eu sunt optimista de fel si cred ca se va rezolva ok :)

Zi faina.
ioannav
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 05, 2015 12:07 pm

Anterior

Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] şi 6 vizitatori