Acum este Joi Mar 28, 2024 5:37 pm

Articole Nikonisti.ro

Fotocarte.Unde?

Despre editarea si printarea fotografiilor realizate

Re: Fotocarte.Unde?

Mesajde LuckyLs » Mie Feb 11, 2015 12:34 pm

sarkadiszabolcs scrie:http://www.bestfotocarte.ro

Copertă tare cartonată full foto, paginaţie din coli foto (calitate super, din hartie fotografica mata). Are si program de editare pe site. Au sectiune atat pentru profesionisti cat si pentru amatori :)


Fi serios si realist te rog, tu ai testat aplicatia online de la astia de la www.photogo.ro ?
Nici nu ai termen de comparatie cu aplicatia de pe bestfotocarte.ro

Nu incerc sa fac nici o reclama, dar personal am fost mega multumit de rezultat !
LuckyLs
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 11, 2015 12:25 pm

Re: Fotocarte.Unde?

Mesajde highlight » Sâm Sep 05, 2015 8:16 pm

Stie cineva daca ofera vreo firma servicii de legare foto carte, iar printarea sa o fac eu?

Am incercat variante de print si tot am bine ies cand le printez eu pe Epson.
highlight
 
Mesaje: 80
Membru din: Mar Aug 06, 2013 8:53 pm

Re: Fotocarte.Unde?

Mesajde Otilia Pircalabescu » Mar Oct 13, 2015 4:02 pm

LuckyLs scrie:
sarkadiszabolcs scrie:http://www.bestfotocarte.ro

Copertă tare cartonată full foto, paginaţie din coli foto (calitate super, din hartie fotografica mata). Are si program de editare pe site. Au sectiune atat pentru profesionisti cat si pentru amatori :)


Fi serios si realist te rog, tu ai testat aplicatia online de la astia de la http://www.photogo.ro ?
Nici nu ai termen de comparatie cu aplicatia de pe bestfotocarte.ro

Nu incerc sa fac nici o reclama, dar personal am fost mega multumit de rezultat !


Doar ce am testat produsele prezentate mai sus

1. bestfotocarte- destul de greu mi-am creat contu aici, dupara care am incarcat pozele dar ma trimite la https://pixlr.com/editor/ pt editare pro. Au si varianta pt amatori.
Se accepta doar format jpg. a pozelor. Le incarci si poti sa iti editezi fotocartea. Teme pe toate gusturile, poti adauga text, adauga pagini, roti pozele etc. Ceea ce nu mi-a placut, fara suparare, e cand am dat sa adaug o extra coala, la alegerea sablonului de aranjare..scrie in maghiara pfff.
Un alt minus e ca nu exista optiunea sa vizualizezi exemplele de fotocarte ca sa iti faci o idee care cum arata ci te directioneaza direct la editare.
Mai ieftin cu f putin decat cei de la photogo.
Livrare 10 zile lucratoare.


2.photogo- mi s-a parut o aplicatie user friendly fara prea multe complicatii, nu a trebuit sa imi editez pozele nu stiu unde, nu a trebuit sa imi downloadez softu. Mai multe optiuni ca si teme/dimensiuni decat cei de la bestfotocarte.
Am facut un drag and drop poze, cateva optiuni de editare a pozelor direct in fotocarte (ceea ce e misto).
Se permite: sa schimbi numarul prestabilit al fotografiilor de pe fiecare pagina, sa adaugi si sa muti / redimensionezi / rotesti pozele, sa adaugi text cu dimensiunile, culoarea si in pozitia pe care tu o doresti, sa adaugi stickere si imagini de fundal din propriile tale fotografii. Pe scurt, o aplicatie simpatica, usor de utilizat, preturi bune .
Putin mai scumpi decat cei de la bestfotocarte (gen 10-20 lei)
Livrare 5-6 zile lucratoare
Otilia Pircalabescu
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 13, 2015 1:31 pm

Re: Fotocarte.Unde?

Mesajde laisha » Mie Oct 21, 2015 1:20 pm

Buna comparatia :)
laisha
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 28, 2015 3:35 pm

Re: Fotocarte.Unde?

Mesajde punkedison007 » Mar Noi 17, 2015 10:16 am

Bestfotocarte- destul de greu mi-am creat contu aici, dupara care am incarcat pozele dar ma trimite la Photos Watermark Software pt editare pro. Mai ușor decât Pixlr. :)
punkedison007
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 17, 2015 10:02 am

Re: Fotocarte.Unde?

Mesajde cation » Joi Iun 22, 2017 8:31 pm

Imi poate recomanda un loc in Bucuresti unde sa fac o fotocarte si eventual sa vad si niste exemple. Online e destul de greu sa alegi ceva
Avatar utilizator
cation
 
Mesaje: 126
Membru din: Dum Oct 26, 2014 5:44 pm

Anterior

Înapoi la Postprocesare si imprimare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori