Acum este Joi Mar 28, 2024 6:49 pm

Articole Nikonisti.ro

Se cauta fotografia lunii octombrie: Portret de sportiv

Nikon te premiaza

Array
a:2:{i:0;s:0:"";i:1;s:0:"";}
(0)

 
Voturi totale : 0

Se cauta fotografia lunii octombrie: Portret de sportiv

Mesajde admin » Lun Oct 05, 2015 9:16 am

In luna octombrie cautam cel mai bun portret de sportiv, iar juriul format din Mihai Stetcu si Cristian Nistor va alege imaginea ce va ilustra a zecea fila a Calendarului Nikon 2016 in maximum doua saptamani de la inchiderea inscrierilor. In plus, puteti castiga si premiul lunar constand intr-un voucher in valoare de 1.000 lei, ce poate fi folosit pentru achizitionarea de echipament Nikon.

Castigatorul premiului lunar va fi ales prin agregarea topurilor juriului si publicului: primele 10 fotografii din fiecare top vor primi un punctaj de la 1 la 10 (10 fiind nota oferita primului loc si 1 fiind nota locului al zecelea). Punctajul final va fi obtinut prin media aritmetica a celor doua. In caz de egalitate, este desemnata castigatoare fotografia care are mai multe puncte de la juriu. In cazul in care doua sau mai multe fotografii au acelasi punctaj din partea juriului, redactia Nikonisti.ro isi rezerva dreptul sa aleaga castigatorul premiului juriului.

Fotografiile pot fi inscrise in perioada 2 - 17 octombrie, iar perioada de votare dureaza intre 18 si 31 octombrie.
Ca de obicei, va dorim cat mai multa inspiratie si creativitate!

Pentru a inscrie fotografia in concurs, trebuie sa o incarcati din contul de pe nikonisti.ro, din sectiunea de concursuri. Dupa data de 18 octombrie puteti vedea si galeria de fotografii inscrise in concurs si le puteti vota pe cele care va plac cel mai mult. Pentru a nu risca descalificarea din concurs, va rugam sa cititi cu atentie regulamentul concursului. Va anuntam o modificare a regulamentului concursului foto: incepand cu concursul din luna octombrie a fost eliminata cerinta ca fotografiile sa fie realizate doar in perioada 2014-2015.

Inscrieti o fotografie in concurs!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Se cauta fotografia lunii octombrie: Portret de sportiv

Mesajde neamtu.dorin » Lun Noi 02, 2015 11:17 am

Buna ziua,
Sunt onorat sa aflu ca sunt castigatorul acestui concurs ca alegere a juriului.
Mai ales ca au fost cateva fotografii extrem de bune cu care am concurat.
Doresc sa va multumesc si pe aceasta cale si sa-i asigur pe toti ceilalti ca totul a fost cat se poate de corect.
Alegerea juriului este cea care, dupa mine, conteaza, de aceea eu nici nu imi promovez participarile la astfel de concursuri pentru strangerea de voturi. Iar daca sunt concursuri doar pe baza de voturi nici nu particip.
Nu-i cunosc pe Mihai Stetcu si Cristian Nistor, membrii juriului, imi cer scuze, de fapt nici nu stiam pana acum ca exista aceste nume in mediul fotografic.
Nu sunt o persoana cunoscuta si nici cu prea multe informatii decat pe plan local, asa ca ... scuzati-mi va rog ignoranta :)
Astept doar sa vad cum pot intra in posesia unui calendar Nikon 2016, gratis sau contra cost, nu conteaza.
Cu stima,
Dorin Neamtu
neamtu.dorin
 
Mesaje: 83
Membru din: Mie Dec 04, 2013 8:50 pm

Re: Se cauta fotografia lunii octombrie: Portret de sportiv

Mesajde Bogdan Dulgheru » Lun Noi 02, 2015 5:29 pm

Din cite stiu eu, toti cistigatorii lunari primesc un numar de calendare in care figureaza si fotografia lor; parca era 5, dar nu sunt 100% sigur ... in orice caz, 1 exemplar in mod sigur il primesti.

Felicitari!
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Se cauta fotografia lunii octombrie: Portret de sportiv

Mesajde admin » Mar Noi 03, 2015 6:07 pm

Felicitari pentru obtinerea premiului juriului la acest concurs!
In privinta calendarelor 2016, mai multe informatii vor fi comunicate la inceputul anului viitor.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am


Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori