Acum este Vin Mar 29, 2024 1:44 am

Articole Nikonisti.ro

Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Nikon te premiaza

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde Plesoianu Marius » Sâm Ian 16, 2016 12:02 am

De ce nu se face pur si simplu o extragere pentru toti cei care pun o poza cu aparatura nikon.
Ce sanse as avea eu ca average joe sa scot o poza care sa se ridice la calibrul zeilor cu D4S care au fost la drumetii in toata tara?
Undeva aproape de zero.
O sa ma abtin sa spun ca miroase a blat ca e evident.
D750 + 24mm 1.8G, 50mm 1.8G, 85mm 1.8G + Meike MK910
Avatar utilizator
Plesoianu Marius
 
Mesaje: 524
Membru din: Vin Ian 02, 2015 6:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde admin » Sâm Ian 16, 2016 10:44 am

Beu Stefania scrie:M-am inscris la concursul dvs. "Cea mai frumoasa fotografie 2015" si as dori sa fac modificari asupra fotografiei ( titlu si pozitionare titlu ). Imi puteti spune cum pot face aceasta modificare? Eventual sa sterg fotografia si sa o reuploadez? http://www.nikonisti.ro/concursuri/best-of-2015/galerie/stefania-beu-6144#
Multumesc!



Daca doriti sa va fie stearsa fotografia si sa incarcati alta, va rog sa imi spuneti. Veti pierde insa evenualele voturi.
Altfel, modilicarea textului si a pozitiei lui (sunt doar 2 pozitionari posibile) se va putea face pe fotografia deja incarcata la inceputul saptamanii viitoare.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde Radu Marta » Sâm Ian 16, 2016 12:24 pm

Buna ziua.Adineauri m-am inscris si eu cu o fotografie de asta-vara.Am selectat ca titlul reprezentativ sa fie centru jos,dar surpriza...e pe centru dar nu jos :( Si imi astupa obiectul care trebuie sa iasa in evidenta! :cry: Nu se poate pune jos cum era vorba? Macar daca era un preview la poza as fi stiut unde vine titlul exact inainte sa inscriu poza in concurs.
Radu Marta
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 16, 2016 12:18 pm

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde admin » Sâm Ian 16, 2016 12:59 pm

Textele se pot pozitiona doar pe centru (centrul fotografiei) sau jos (treimea inferioara a fotografiei). La fotografia dvs. pozitionarea este corecta, conform optiunii dvs.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde Pall Andrea » Sâm Ian 16, 2016 9:29 pm

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu repozitionarea titlului fotografiei inscrisa de mine in concursul "Best of 2015". Cred ca ar fi mai bine in mijloc. http://www.nikonisti.ro/concursuri/best-of-2015/galerie/andrea-pall-6375.
Va multumesc!
Toate cele bune!
Pall Andrea
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 16, 2016 9:24 pm

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde Radu Marta » Sâm Ian 16, 2016 9:32 pm

Pai am ales optiunea in care era specificata pozitionarea cea mai joasa...Nu aveam de unde sa stiu ca "jos" inseamna aproape de centru.Daca nu se mai poate schimba pozitia titlului atunci aveti autorizatia mea ca puteti sterge poza din concurs si voi reveni cu alta poza.Insa ar fi ideal daca ar exista optiunea de preview inainte de a inscrie vreo poza in mod oficial,mai ales atunci cand nu avem posibilitatea de a o sterge noi.Va multumesc!
Radu Marta
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 16, 2016 12:18 pm

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde mumus » Dum Ian 17, 2016 8:48 am

Cred ca multi avem impresia ca acel : SUNT... Ne strica fotografia, dar nu cred ca trebuie sa facem caz din asta, ptr ca apare la toata lumea :) Mai mult sau mai putin deranjant, dar apare :-)
N i k o n i s t
Avatar utilizator
mumus
 
Mesaje: 1034
Membru din: Mar Noi 22, 2011 11:12 pm
Localitate: Brasov

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde admin » Lun Ian 18, 2016 10:31 am

Pall Andrea scrie:Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu repozitionarea titlului fotografiei inscrisa de mine in concursul "Best of 2015". Cred ca ar fi mai bine in mijloc. http://www.nikonisti.ro/concursuri/best-of-2015/galerie/andrea-pall-6375.
Va multumesc!
Toate cele bune!


Radu Marta scrie:Pai am ales optiunea in care era specificata pozitionarea cea mai joasa...Nu aveam de unde sa stiu ca "jos" inseamna aproape de centru.Daca nu se mai poate schimba pozitia titlului atunci aveti autorizatia mea ca puteti sterge poza din concurs si voi reveni cu alta poza.Insa ar fi ideal daca ar exista optiunea de preview inainte de a inscrie vreo poza in mod oficial,mai ales atunci cand nu avem posibilitatea de a o sterge noi.Va multumesc!


Au fost repozitionate textele.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde mumus » Lun Ian 18, 2016 10:35 am

Am tot vazut hdr-uri si watermark-uri, oare nimeni nu citeste regulamentul?
N i k o n i s t
Avatar utilizator
mumus
 
Mesaje: 1034
Membru din: Mar Noi 22, 2011 11:12 pm
Localitate: Brasov

Re: Concurs la inceput de an - premiu Nikon D500

Mesajde laszlop@repf.ro » Lun Ian 18, 2016 5:21 pm

admin scrie:
laszlop@repf.ro scrie:
admin scrie:[quote="laszlop@repf.ro"]Buna ziua.
Am incercat sa ma inscriu la acest concurs, dar ori de cate ori am incercat sa incarc fotografia, mi-a aparut mesajul: Va rugam sa inscrieti o fotografie realizata in anul 2015. Asta in ciuda faptului ca fotografia a fost realizata in iunie 2015, asa cum arata si datele EXIF. Va rog lamuriti-ma ce pot sa fac.
Multumesc.


Trimiteti fotografia pentru verificare pe adresa de email skininfo@nikonisti.ro.


Am incercat sa trimit fotografia, se pare ca adresa indicata de dvs. este inexistenta. Iata mesajul primit:
<skininfo@nikonisti.ro>: host aspmx.l.google.com[64.233.184.27] said: 550-5.1.1
The email account that you tried to reach does not exist.


Imi cer scuze, adresa corecta este cea mentionata in regulamentul concursului, nikonexpo@skin.ro[/quote]

Am trimis fotografia la adresa indicata de dvs. inca de vineri, insa n-am primit nici un feed-back.
laszlop@repf.ro
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Ian 15, 2016 3:10 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator