Acum este Vin Mar 29, 2024 1:15 am

Articole Nikonisti.ro

Intalnirea fotografilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Cand? Unde? In ce fel?

Intalnirea fotografilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde admin » Lun Mar 28, 2016 2:28 pm

Va era dor de o intalnire a fotografilor? Ce spuneti de una de basm? :)

Duminica, 3 aprilie, avem placerea sa va invitam la Bucuresti la Intalnirea fotografilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa si celebrul cascador Vali Vasilescu!

Intalnirea de duminica va fi una speciala, la care veti avea ocazia unica sa patrundeti in culisele lumii cascadoriilor alaturi de Vali Vasilescu, un profesionist cu 20 ani de experienta in domeniu, membru al The Taurus World Stunt Academy, institutia ce recunoaste inaltul standard profesional in cascadorie. Vali a lucrat la diverse proiecte in tari europene precum Belgia, Lithuania, Germania, Elvetia si Italia, cat si in afara Uniunii Europene, in Orientul Mijlociu si Africa. In 2015 a primit Premiul pentru Cascadorie decernat de Uniunea Cineastilor din Romania.
Este totodata instructor de echitatie, alpinist si scafandru NAUI.






Intalnirea va avea loc la arena Basme cu Cai de la Centrul comercial Colosseum din Soseaua Chitila, Nr. 284 din Bucuresti, la ora 11:30. Gasiti aici harta locatiei.


La Basme cu Cai veti asista la repetitia unor momente punctuale din spectacolele Balaurul si Gigantii, momente ce vor implica actori, cai si cascadori, uliul si lupul. Vor fi demonstratii de calarie, cascadorii, dresaj cai, lup cehoslovac si soim. Veti avea ocazia de a fotografia din unghiurile dorite, fara restrictiile impuse de un spectacol cu public. De asemenea veti avea acces si in culise, unde veti cunoaste si fotografia si restul bestiariului: bufnita si alte pasari.

Spectacolelele Basme cu Cai vor fi puse in scena incepand din 23 aprilie si ele sunt gandite a fi percepute ca niste basme foarte realiste, care se desfasoara la doi metri in fata copilului (sau adultului), asemenea unui film, in care caii sunt cai, cavalerii cavaleri si balaurii, balauri, cu scopul declarat de a confirma existenta magiei, negand tendintele minimalist-simboliste care caracterizeaza atat desenele animate cat si spectacolele pentru copii moderne.

Puteti veni insotiti de copii, cu conditia ca acestia sa ramana in tribuna si sa fie permanent supravegheati.


Ca mijloace de transport pana la Carrefour Colosseum sunt microbuzele care circula spre Chitila si se pot lua din fata statiei de metrou 1 Mai. Ora de intalnire la statia de metrou 1 Mai este 11:00.


Actualizare: Pentru ca ne-am adunat multi si s-ar putea sa fie nevoie sa asteptam mai multe microbuze pentru transport (care circula din 15 in 15 minute), cei care vor veni cu masina si pot lua in masina lor si alti participanti, ar fi ideal sa vina tot la statia de metrou 1Mai la ora 11. Locuri de stationare cu masina sunt OMV (fost Agip) si la parterul blocului din apropierea statiei de metrou.


Detalii si imagini pe site.


Participarea este gratuita. Va rugam sa va anuntati prezenta la intalnire aici in topic. De asemenea, avem rugamintea ca la postarea pe internet a fotografiilor facute la intalnire, sa utilizati hashtag-urile #nikonisti si #basmecucai.





At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde Corina D. » Lun Mar 28, 2016 2:52 pm

Buna ziua

Doresc sa particip la aceasta intalnire. Este prima pentru mine asa ca nu prea stiu care sunt regurile si minimul de aparatura acceptat.

Multumesc
Corina
Corina D.
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 28, 2016 2:48 pm

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde admin » Lun Mar 28, 2016 3:11 pm

Corina, nu sunt reguli speciale, doar ce am prezentat in enuntul intalnirii. Rugamnitea este sa ascultati instructiunile ce va vor fi date de catre organizatori, pentru a evita accidentele.

Nu exista o limitare legata de echipamentul foto. Este recomandabil insa ca la aceasta intalnire sa ai un teleobiectiv.
Te asteptam!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde Alexandru George » Lun Mar 28, 2016 4:11 pm

Alexandru George - Ayana ( 2 persoane )

PARTICIPAM ! O zi buna tuturor.
Alexandru George
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 28, 2016 4:10 pm

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde violeta panait » Lun Mar 28, 2016 5:19 pm

In sfarsit ! Nikon, Aurel si cascadorii ...Va fi o intalnire de basm ! Particip cu entuziasm ! Multumim Nikon !
violeta panait
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Oct 28, 2013 6:22 pm

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde Corina D. » Lun Mar 28, 2016 10:49 pm

Buna seara

Va multumesc pentru raspuns, voi participa si eu. Daca se poate o sa vin insotita de o prietena care o sa ramana in tribune.

Multumesc
Corina
Corina D.
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 28, 2016 2:48 pm

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde motanwifi » Lun Mar 28, 2016 11:05 pm

Sunt interesată să particip. Aș dori să știu, dacă se poate, la ce oră începe evenimentul și cât durează. Mulțumesc.
motanwifi
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 28, 2016 10:52 pm

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde Georgiana16 » Lun Mar 28, 2016 11:31 pm

Buna seara!

Imi doresc sa particip si eu la aceasta intalnire.
Va multumesc!
Georgiana16
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 28, 2013 4:15 pm

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde IvanovAPhotography » Mar Mar 29, 2016 7:40 am

Participam, desigur, 3 bucati, 2 mari si unul mic pasionat de soimarit :)
IvanovAPhotography
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 29, 2016 7:38 am

Re: Intalnirea nikonistilor cu Ambasadorul Nikon Aurel Rapa

Mesajde admin » Mar Mar 29, 2016 10:57 am

motanwifi scrie:Sunt interesată să particip. Aș dori să știu, dacă se poate, la ce oră începe evenimentul și cât durează. Mulțumesc.


Evenimentul va incepe la ora 12 si va dura aproximativ o ora si jumatate.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Următorul

Înapoi la Intalniri ale nikonistilor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron