Acum este Joi Mar 28, 2024 1:41 pm

Articole Nikonisti.ro

Sfat achizitie fotografie pe timp de noapte

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele FX si DX de la Nikon

Sfat achizitie fotografie pe timp de noapte

Mesajde Sharpy » Mar Mai 23, 2017 2:17 pm

Salutare tuturor! Ma numesc Bogdan, si as dori sa imi fac din fotografie un hobby.
Majoritatea pozelor urmeaza a fi facute pe timp de noapte, de la fotografiatul stelelor, la fotografii in mediu urban. Mai rar, si cateva portrete daca ar fi posibil. Vreau sa imi dedic sufficient timp invatand si experimentand.

Intrebarile mele sunt urmatoarele, avand un buget restrans (sub 1800 de lei), cumparand atat camera cat si obiectivul sh, dupa parerea voastra, ce sa aleg? Dupa ce ma pot ghida?
Sharpy
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 23, 2017 1:47 pm

Re: Sfat achizitie fotografie pe timp de noapte

Mesajde CRC » Mie Mai 24, 2017 9:08 am

Salut, din pacate la acest buget nu prea ai multe optiuni pentru fotografia de noapte. Iti recomand un aparat cat mai nou pentru a beneficia de performante iso cat mai bune, deci cea mai ieftina optiune ar fi Nikon D3300 + 18-55 + trepied in acest buget. In timp poate mai iei un obiectiv mai luminos si/sau mai wide. Nu uita de acesorii pentru astrofotografie, minim trepied + telecomanda.
Avatar utilizator
CRC
 
Mesaje: 164
Membru din: Dum Noi 09, 2014 7:56 pm

Re: Sfat achizitie fotografie pe timp de noapte

Mesajde Sharpy » Mie Mai 24, 2017 8:51 pm

Mulțumesc de răspuns, atunci presupun că o să mai aștept. După ce voi face achizițiile, o să fac un update aici, pentru alții ce ar putea fi interesați.
Sharpy
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 23, 2017 1:47 pm


Înapoi la Nikon DSLR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori