Acum este Joi Mar 28, 2024 10:17 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon Coolpix P610

Sfaturi de achizitie si discutii despre toate modelele Nikon COOLPIX

Nikon Coolpix P610

Mesajde danpet » Dum Ian 31, 2016 6:31 pm

Am deschis acest subiect deoarece nu am gasit nimic pe forum despre aceasta camera.O fi atat de proasta incat nu merita sa se discute despre ea?...In ciuda faptului ca a fost premiata TIPA in 2015,ca cel mai bun superzoom,eu,sunt cam dezamagit de calitatea imaginilor si foto si video (o am de vreo doua luni).Am acceptat-o din motive financiare.Urmatoarea care probabil m-ar satisface (Panasonic FZ300),costa dublu...si nu-mi permite bugetul.
danpet
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Dec 30, 2015 9:36 pm

Re: Nikon Coolpix P610

Mesajde danpet » Vin Mar 23, 2018 9:46 am

Ma simt dator sa revin asupra acestui subiect,dupa 2 ani,in care am utilizat aceasta camera (ca amator) si am ajuns sa-mi reconsider parerea initiala.E prima camera cu senzor CMOS pe care am luat-o.Pana acum am avut doar cu CCD,care da o imagine superioara calitativ,dar nu are viteza CMOS-ului...m-am obisnuit cu CMOS :)
Dupa aproape 6000 de poze facute si dupa ce am incercat tot felul de setari,pot spune ca sunt chiar multumit de ea.Mai exact de posibilitatile (functiile) pe care le are,de calitatea imaginilor si a filmelor,fiabilitate (am si avut grija de ea) si foarte importat pentru o camera "travel", de gabarit- e destul de mica si usoara.Am facut clipuri "Time-Lapse" superbe,slow-motion de asemenea,filmari macro,etc.Am descoperit ca pe macro scoate imagini de calitate ridicata daca folosesc zoom-ul. Desigur,la lumina slaba,apar inconvenientele senzorului mic,dar,merge acceptabil pana la ISO 400-800...Cu limitarea ISO la aceasta valoare,performeaza excelent pe "Auto".
Acum,cand a mai scazut pretul la Panasonic FZ300 si mi-as putea-o permite,stau serios sa ma gandesc daca merita sa schimb zoom-ul de x60 pentru x24 si la 16MP pentru doar 12MP...Stiu ca FZ300 e superioara ca posibilitati,luminozitatea obiectivului (2.8 pe toata plaja),dar e si mai mare si mai grea.
In concluzie,desi P610 nu se mai fabrica,parerea mea e ca e o camera excelenta pentru un amator din categoria celor mai pretentiosi si pasionati de foto-film.
danpet
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Dec 30, 2015 9:36 pm

Re: Nikon Coolpix P610

Mesajde lucidam » Joi Oct 12, 2023 9:50 am

retro bowl college isn't just a game; it's a portal to a bygone era when football was pure, unadulterated passion. Here, you'll rediscover the joy of the sport in its most authentic form.
lucidam
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 15, 2023 9:44 am

Re: Nikon Coolpix P610

Mesajde clambin78 » Mie Dec 13, 2023 5:57 am

From time to time, configuration files accessible outside of the game can be used to change certain settings. See if you can make modifications straight there by looking for the game's configuration files, which are often found in the installation directory. word wipe
clambin78
 
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mai 10, 2023 6:37 am


Înapoi la Nikon COOLPIX

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator