Acum este Joi Mar 28, 2024 4:43 pm

Articole Nikonisti.ro

O fotografie de produs

Artistic si cat mai comercial

Re: O fotografie de produs

Mesajde Bogdan Dulgheru » Dum Ian 30, 2011 8:05 pm

The Peacekeeper scrie:Nu stiu daca prelucrarea mai artistica a backgroundului in photoshop mai poate tine fotografia in limitele vreunui concurs, in afara de unul cu manipulari...


Mie mi se pare ca fotografia de produs e cea mai "manipulata" fotografie tocmai pentru a scoate in evidenta produsul, ca de fapt asta e scopul final: prezentarea produsului intr-un mod cit mai atractiv pt. cumparator.
Background-ul trebuie sa fie cit mai tern sa-ti "arunce in ochi" produsul. De exemplu eu nu vad de ce intr-o fotografie de produs (sa luam o masina ca exemplu) trebuie sa apara si cite o pitipoanca tolanita pe capota masinii; ti-o da odata cu masina sa faci o tura cu ea ? ba mai obtureaza si din detaliile produsului.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: O fotografie de produs

Mesajde stefanev » Mie Mar 16, 2011 10:14 am

intradevar fotografia de produs si in opinia mea trebuie prelucrata cat mai mult (daca editarea se face pentru a evidentia mai mult caracteristicile produsului).

Cat in legatura cu fotografierea masinilor + fata bonus probabil ca fetele si masinile atrag mult atentia impreuna :))
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Anterior

Înapoi la Fotografie de produs

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator