Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:39 am

Articole Nikonisti.ro

Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde admin » Joi Noi 04, 2010 10:46 am

Dragi Nikonisti,

Sambata, 13 noiembrie 2010, ora 10, vom organiza la Cafeneaua Dalles din Bucuresti o noua sesiune a workshop-ului "Se cauta fotografia lunii".

Cele doua parti ale workshop-ului vor fi sustinute de catre domnii Radu Grozescu, care va vorbi despre fotografia de nunta, si Vlad Eftenie, care va trata subiectul fotografiei urbane.

Pentru inscrieri va rugam sa trimiteti un e-mail care sa contina numele vostru la adresa workshop@nikonisti.ro.

Mai multe detalii gasiti pe http://www.nikonisti.ro/articole/va-inv ... -lunii/469.

Va asteptam!

Mai sunt disponibile 0 locuri.

Avem rugamintea pentru cei care s-au inscris sa nu lipseasca de la workshop, deoarece ar lasa liber un loc pe care il puteam oferi altei persoane. In cazul in care stiti ca nu mai puteti ajunge, va rugam sa ne anuntati astfel incat sa oferim locul eliberat urmatorilor din lista.

Va multumim!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde admin » Mie Noi 10, 2010 1:17 pm

Avem o veste buna pentru cei care nu au reusit sa "prinda" un loc la acest workshop sau sunt din afara Bucurestiului. Acesta va fi transmis live pe http://www.nikonisti.ro. Va vom anunta vineri link-ul pentru vizionarea stream-ului.

Dorim in acelasi timp sa reamintim celor care deja s-au inscris ca in cazul in care vor lipsi de la workshop fara sa anunte pana cel tarziu vineri, nu vor mai avea acces la urmatoarele sesiuni. Cu siguranta sunt alti nikonisti care ar dori sa primeasca feed-back direct de la sustinatorii workshop-ului si care nu au mai avut acces pe locurile puse la dispozitie. Va rugam asadar sa le oferiti aceasta sansa.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde admin » Vin Noi 12, 2010 2:45 pm

Link-ul la care puteti urmari transmisia LIVE este: http://www.nikonisti.ro/articole/urmare ... -nunta/479.
Aceasta va incepe sambata, 13 noiembrie, de la ora 10.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde bufny » Vin Noi 12, 2010 4:37 pm

Rugaminte mare, daca se poate, ca workshopul sa fie disponibil online si dupa inregistrat. Din pacate ma numar printre cei ce lucreaza si in weekend si nu-l voi putea urmari live.

Multumesc
bufny
 
Mesaje: 62
Membru din: Mar Aug 03, 2010 9:34 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde mcuzic2002 » Vin Noi 12, 2010 5:22 pm

subscriu si eu la ideea lui "bufny"...eventual dacã se poate pune undeva si pentru download
mcuzic2002
 
Mesaje: 95
Membru din: Vin Ian 16, 2009 7:07 pm

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde admin » Vin Noi 12, 2010 5:31 pm

Vom avea si inregistrarea video, dar probabil ca nu vom pune toate cele 3 ore undeva ci vom edita partile relevante si vom urca pe youtube. Va vom anunta saptamana viitoare.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde Morphy » Dum Noi 14, 2010 4:24 pm

Un workshop reusit ;) Partea a doua cu domnul Radu Grozescu a fost nemaipomenita.

PS: Fiind amplasat strategic in primul rand al batalionului de fotografi am vazut excelent tot ce era de vazut si am auzit tot ce era de auzit dar nu am putut sa gust nimic de pe masa cu bunatati :lol:
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde Radu_Grozescu » Dum Noi 14, 2010 4:37 pm

Morphy scrie:Un workshop reusit ;) Partea a doua cu domnul Radu Grozescu a fost nemaipomenita.


Multumesc mult. Astept si criticile tot aici :-)

Imi cer scuze ca am lungit programul, abia la sfarsit am aflat ca trebuia sa se termine la 13.00 :-)

Totusi ma mir de numarul extrem de redus de participanti la link magazin online, unde se discuta pe larg o serie de probleme asemanatoare, inclusiv de iluminare cu flash-uri multiple, care au parut sa prinda la publicul de sambata... Asta in conditiile in care proaspetii posesori de DSLR-uri, indiferent de model, au reducere 66% :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde Dan Pop » Dum Noi 14, 2010 4:54 pm

Radu_Grozescu scrie:Imi cer scuze ca am lungit programul,

Sint convins ca n-au existat prea multi care sa caste de plictiseala prin sala :)
Radu_Grozescu scrie:abia la sfarsit am aflat ca trebuia sa se termine la 13.00 :-)

Din fericire pentru noi, cei din audienta.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde caram3l80 » Dum Noi 14, 2010 5:44 pm

Unde se va gasi inregistrarea workshop-ului ??
Cu stima, caram3l80.


Imagine
Avatar utilizator
caram3l80
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Aug 04, 2010 11:19 am

Următorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

cron