Acum este Sâm Apr 27, 2024 12:26 pm

Articole Nikonisti.ro

Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde Morphy » Dum Noi 14, 2010 6:28 pm

Si eu ma bucur ca a tinut mai mult workshop-ul. Am aflat lucruri interesante si utile :D

PS: Cei care cumpara un DSLR de la F64 si au reducere de 66% la seminarul domnului Radu Grozescu ar face bine sa plateasca restul de 34%. Au ce invata... ;)
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde admin » Lun Noi 15, 2010 12:46 pm

caram3l80 scrie:Unde se va gasi inregistrarea workshop-ului ??


Avem o veste proasta. Datorita unor probleme tehnice, partenerii de la Apostrof, care au realizat transmisia si inregistrarea, ne-au oferit fisierele video fara sunet, ceea ce le face inutilizabile. Am vorbit cu cei doi sustinatori ai workshop-ului pentru a ne oferi materiale scrise care sa rezume ceea ce s-a discutat in cadrul workshop-ului. Speram sa avem aceste articole pe site in cursul acestei saptamani.

Ne cerem scuze pentru aceasta problema si va promitem ca la urmatoarele workshop-uri inregistrarile vor fi disponibile pentru descarcare.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde 85mm » Mar Noi 16, 2010 8:29 am

admin scrie:Avem o veste proasta. Datorita unor probleme tehnice, partenerii de la Apostrof, care au realizat transmisia si inregistrarea, ne-au oferit fisierele video fara sunet, ceea ce le face inutilizabile.


Felicitari APOSTROF ! E ca si cum un fotograf de nunta a fost la nunta, a facut poze acolo , dar a formatat cardul si nu mai are ce materiale sa dea clientului. Ceva de genu'
Super profi !
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep. - Scott Adams
http://www.cristiannastase.ro
Avatar utilizator
85mm
 
Mesaje: 232
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:30 pm
Localitate: Galati City

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde bogdang » Mar Noi 16, 2010 9:14 pm

Daca sunt doritori as putea pune la dispozitie inregistrarea. Problema ar fi daca trebuie sa am acordul organizatorilor si/sau al prezentatorilor. Din pacate am doar prima parte, cea de urban. N-am mai inregistrat-o si pe cea de nunta pentru ca pe parcursul desfasurarii workshop-ului am fost asigurati ca o sa le putem descarca. Asta e, am gresit.
Daca am acordul si daca sunt doritori o sa mai dureze cateva zile pana fac prelucrarea.
bogdang
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2009 1:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde 85mm » Mar Noi 16, 2010 9:29 pm

bogdang scrie:Daca sunt doritori as putea pune la dispozitie inregistrarea. Problema ar fi daca trebuie sa am acordul organizatorilor si/sau al prezentatorilor. Din pacate am doar prima parte, cea de urban. N-am mai inregistrat-o si pe cea de nunta pentru ca pe parcursul desfasurarii workshop-ului am fost asigurati ca o sa le putem descarca. Asta e, am gresit.
Daca am acordul si daca sunt doritori o sa mai dureze cateva zile pana fac prelucrarea.


Mananci calule ovaz ? :P :) :) :) :)
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep. - Scott Adams
http://www.cristiannastase.ro
Avatar utilizator
85mm
 
Mesaje: 232
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:30 pm
Localitate: Galati City

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde onyiercan » Mar Noi 16, 2010 9:30 pm

Da, unul ditre doritori sunt eu:)!!!
onyiercan
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 08, 2010 5:06 pm
Localitate: Selistea, Arad

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde Sajuuk » Mie Noi 17, 2010 12:04 am

De vreme ce nu am putut ajunge, m-ar interesa si pe mine sa vad inregistrarea :)

Andrei.
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde bogdang » Mie Noi 17, 2010 9:30 am

O sa mai astept cateva zile, poate primim si un raspuns din partea organizatorilor.
Doritori vad ca exista.
bogdang
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iun 11, 2009 1:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde raiden » Mie Noi 17, 2010 11:30 am

Partea a doua, cea cu fotografia de nunta a fost extrem de interesanta, au fost promisiuni ca va fi pusa inregistrarea integrala pe site si acum auzim ca s-a inregistrat fara sunet?!?! :cry: cei de la Apostrof sunt total neprofesionisti, nu se poate asa ceva.... pacat
Avatar utilizator
raiden
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Oct 24, 2010 11:49 am
Localitate: Roman

Re: Workshop gratuit de fotografie: Nunta si Urban

Mesajde admin » Joi Noi 18, 2010 11:08 am

Workshop-ul de nunta va fi postat in cateva zeci de minute pe site.
Revenim imediat cu detalii.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori