Acum este Sâm Apr 27, 2024 10:53 am

Articole Nikonisti.ro

Workshop de fotografie - Portret (Petrişor Iordan)

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Workshop de fotografie - Portret (Petrişor Iordan)

Mesajde admin » Lun Mar 07, 2011 10:03 am

Sambata, 12 martie 2011, incepand cu ora 10, vom organiza un nou workshop "Se cauta fotografia lunii", cu tema Portret (tema de concurs a lunii ianuarie). Workshop-ul va fi sustinut de fotograful si profesorul de fotografie Petrisor Iordan, care va face o introducere teoretica asupra fotografiei de portret, ca apoi sa discute fotografiile inscrise in concursul lunii ianuarie, conform cadrului teoretic expus anterior.

Workshop-ul se desfasoara intr-o noua locatie, Clubul Prometheus, Piata Natiunilor Unite 3-5, Bucuresti. Puteti consulta o harta a locatiei, precum si alte detalii despre workshop la adresa http://www.nikonisti.ro/articole/worksh ... ocatia/567.

Inscrierea se face direct din contul de pe http://www.nikonisti.ro/comunitate. Introduceti datele de login si apasati tabul "Workshop" din partea stanga. Apasati apoi butonul de inscriere si veti primi un mesaj de confirmare.

Va asteptam!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde VALISUD86 » Lun Mar 07, 2011 2:29 pm

Inscrierea se poate confirma si aici?
VALISUD86
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 12, 2009 9:25 pm
Localitate: braila/bucuresti

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde mihai81 » Lun Mar 07, 2011 7:59 pm

Cum pot sa trimit si eu o fotografie pt a fi comentata la workshop?
Avatar utilizator
mihai81
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Ian 17, 2011 5:14 pm
Localitate: deva

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde Sabina » Mar Mar 08, 2011 8:56 am

VALISUD86 scrie:Inscrierea se poate confirma si aici?


Nu, se va face doar prin intermediului adresei de email pusă la dispoziţie :)

Cât despre înscrierea fotografiilor, la workshop vor participa imaginile ce au fost trimise la ediţia din ianuarie a concursului " Se caută fotografia lunii ". :)
committed workaholic. passionate photographer. radical dreamer.

Locul de joacă
Avatar utilizator
Sabina
 
Mesaje: 658
Membru din: Joi Feb 12, 2009 3:17 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde admin » Mar Mar 08, 2011 4:21 pm

mihai81 scrie:Cum pot sa trimit si eu o fotografie pt a fi comentata la workshop?


In cadrul workshop-ului sunt comentate doar fotografiile care au fost inscrise in concursul "Se cauta fotografia lunii". Oferim aceste workshop-uri mai ales pentru cei care au participat sau au urmarit concursul. Dar puteti sa aflati foarte multe lucruri interesante din comentariile care se vor face asupra acestor fotografii, chiar daca nu ati vazut fotografiile inscrise in concurs.

Vom incerca sa fim cat mai interactivi si vom permite, prin intermediul transmisiei Live, si celor de acasa sa puna intrebari. Va asteptam asadar la workshop.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde NessCaffe » Mar Mar 08, 2011 9:41 pm

Deci sa inteleg ca workshopul va fi transmis live si pe internet? nu de alta dar nu pot ajunge si ar excelent daca as putea macar pe net sa va urmaresc..dat fiind ca am si eu o fotografie inscrisa si kiar mi-as dori sa aud pareri ale profesionistilor. Multumesc anticipat.
NessCaffe
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Aug 17, 2010 11:19 am

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde silvone » Mar Mar 08, 2011 9:47 pm

Buna seara, doresc sa particip si eu la acest work shop, dar atunci cand accesez linkul ma trimite pe o pagina unde trebuiesc introduse toate datele...fac acest lucru crezand ca asa validez participarea si cand colo imi spune ca "acest CNP a mai fost introdus", poate pentru ca acolo iti creezi cont pentru a inregistra produsele Nikon in ideea de a beneficia de acel an de garantie in plus?

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, cum pot sa imi rezerv/validez participarea la acest eveniment? Iar un prieten, tot posesor de nikon ma intreba ce se intampla daca se inregistreaza si nu vine? Va doresc o seara buna si multumesc frumos.
Avatar utilizator
silvone
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Dec 13, 2010 10:57 pm

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde Bogdan Dulgheru » Mar Mar 08, 2011 9:52 pm

Nu mai sunt locuri deja ... se pare ca noul spatiu este mai mic decit cel de la Dalles; poate si mai calduros ;)
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde Morphy » Mie Mar 09, 2011 9:34 am

Eu am facut rezervare din weekend si am prins loc. ;) Sper ca noua locatie sa fie mai buna din toate punctele de vedere fata de Cafeneaua Dalles.
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la un nou workshop gratuit

Mesajde admin » Mie Mar 09, 2011 1:04 pm

Bogdan Dulgheru scrie:Nu mai sunt locuri deja ... se pare ca noul spatiu este mai mic decit cel de la Dalles; poate si mai calduros ;)


Spatiul de la Clubul Prometheus este cu siguranta mai mare decat sala unde se desfasurau pana acum aceste intalniri, care devenise neincapatoare. Am schimbat locul de desfasurare tocmai pentru ca a crescut interesul fata de aceste workshop-uri. Locurile s-au ocupat la cateva ore dupa ce am trimis un mass message pe forum.

Va invitam sa urmariti live evenimentul, mai ales ca workshop-ul este interactiv si vom permite si celor de acasa sa adreseze un anumit numar de intrebari.

silvone scrie:Buna seara, doresc sa particip si eu la acest work shop, dar atunci cand accesez linkul ma trimite pe o pagina unde trebuiesc introduse toate datele...fac acest lucru crezand ca asa validez participarea si cand colo imi spune ca "acest CNP a mai fost introdus", poate pentru ca acolo iti creezi cont pentru a inregistra produsele Nikon in ideea de a beneficia de acel an de garantie in plus?


Nu este nevoie sa inregistrati un produs pentru a participa la workshop, este suficient un cont valid pe nikonisti.ro

Pentru orice problema referitoare la inscrierea la workshop va rog sa ne contactati la adresa workshop@nikonisti.ro mentionand numele complet, CNP-ul si adresa de email cu care v-ati inscris pe site-ul nikonisti.ro

silvone scrie:Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, cum pot sa imi rezerv/validez participarea la acest eveniment? Iar un prieten, tot posesor de nikon ma intreba ce se intampla daca se inregistreaza si nu vine? Va doresc o seara buna si multumesc frumos.


Cei care s-au inscris la workshop si nu mai pot veni sunt rugati sa anunte printr-un email la workshop@nikonisti.ro - locurile astfel eliberate vor fi din nou disponibile incepand de vineri, 11 martie la ora 10. Va reamintim ca cei care nu anunta ca nu mai pot veni in timp util (pana vineri la 10) nu vor mai fi primiti la alte workshop-uri.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Următorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori