Acum este Joi Mar 28, 2024 11:52 am

Articole Nikonisti.ro

Concurs aniversar Romania prin ochii tai

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Array
a:2:{i:0;s:0:"";i:1;s:0:"";}
(0)

 
Voturi totale : 0

Concurs aniversar Romania prin ochii tai

Mesajde admin » Mie Mar 08, 2017 2:16 pm

A venit primavara, iar noi ne-am gandit sa sarbatorim acest minunat anotimp al renasterii naturii printr-un concurs aniversar! Asa cum probabil stii, anul acesta Nikon aniverseaza 10 ani de prezenta in Romania, si de aceea, te provocam sa ne arati Romania prin ochii tai!

Concursul aniversar Romania prin ochii tai se va desfasura in perioada 1 Martie - 12 Noiembrie 2017 si va fi impartit in 12 etape ce vor avea teme diferite. Fiecare etapa va dura cate 3 saptamani si va include o perioada de inscriere de doua saptamani si o perioada de votare fotografii ce va urma imediat perioadei de inscriere. Galeria cu fotografiile inscrise in concurs in fiecare etapa va fi vizibila incepand cu perioada de inscriere.

La fiecare etapa a concursului, juriul format din Redactia Nikonisti va desemna 3 fotografii castigatoare ale premiilor 1, 2 si 3. Un al 4-lea premiu va fi acordat fotografiei care va primi cele mai multe voturi din partea nikonistilor. In plus, ai sansa ca la finalul concursului sa fii castigatorul Marelui premiu - o supriza ce va fi dezvaluita pe parcurs! Totodata, la fiecare etapa, cea mai buna fotografie realizata cu un aparat foto Nikon va fi selectata pentru a ilustra prima fila a Calendarului Nikon 2018!





Prima etapa a concursului Romania prin ochii tai va avea tema: Orasele Romaniei si se va desfasura in perioada 1-26 martie 2017 astfel:

In perioada 1 - 19 martie 2017, te invitam sa incarci in galeria concursului o fotografie realizata de tine cu un aparat foto digital, indiferent de model, care sa reflecte tema Orasele Romaniei.

In perioada 20 - 26 martie 2017, fotografiile inscrise in concurs vor fi afisate in Galeria concursului, iar membrii comunitatii isi vor putea exprima prin vot preferintele pentru fotografiile participante.


Premiile acestei etape:

Premiul 1: binoclu Nikon Monarch 10X42 DCF WP (mk3)
Premiul 2: binoclu Nikon ACULON A30 10X25 (silver)
Premiul 3: binoclu Nikon ACULON T01 8X21 (white)
Premiul publicului: binoclu Nikon ACULON T01 8X21 (white)

Juriul concursului este format din membrii Redactiei Nikonisti care vor desemna 3 fotografii castigatoare ale premiilor 1, 2 si 3. Premiul publicului va recompensa fotografia care se va clasa pe primul loc in preferintele nikonistilor. In plus, cea mai buna fotografie realizata cu un aparat foto Nikon va fi selectata pentru a ilustra prima fila a Calendarului Nikon 2018!

Ca de obicei, va dorim cat mai multa inspiratie si creativitate!

Participa la concurs: http://www.nikonisti.ro/concursuri/romania-prin-ochii-tai-orasele-romaniei-51/inscriere
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Concurs aniversar Romania prin ochii tai

Mesajde KennethHamilton » Mar Oct 24, 2017 11:16 am

We tough would celebrate this wonderful season of natural renaissance through an anniversary contest! Last year Nikon celebrated 10 years of presence in Romania, and that is why you were provoking to show us Romania!
KennethHamilton
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 24, 2017 11:07 am
Localitate: USA, Washington


Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron