Acum este Vin Mar 29, 2024 1:46 pm

Articole Nikonisti.ro

Mediafax Foto alege Nikon

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde admin » Mar Dec 23, 2008 10:44 am

Preferata deja de unele dintre cele mai mari agentii de presa si publicatii din lume, aparatura foto Nikon a devenit incepand cu aceasta saptamana si alegerea Mediafax Foto.

Pentru SKIN, importator si distribuitor al unora dintre cele mai importante branduri internationale din domeniul tehnologiei informatiei, aceasta alegere reprezinta recunoasterea calitatii si a fiabilitatii aparatelor foto, a obiectivelor si a bliturilor Nikon, pe care le comercializeaza din postura de unic importator Nikon in Romania.

Aparatele pe care fotoreporterii Mediafax Foto le vor folosi sunt Nikon D3, primul aparat foto Nikon din gama DSLR cu senzor in format full frame, si Nikon D700, aparatul DSLR „creat pentru neprevazut”. Alaturi de acestea vor fi utilizate bliturile Speedlight SB-800, precum si obiectivele Nikkor 28mm f/2.8D AF, 50mm f/1.8D AF, 85mm f/1.8D AF, 14-24mm f/2.8G AF-S, 24-70mm/2.8G ED, 70-200mm f/2.8G IF-ED AF-S VR, 300mm f/2.8G IF-ED AF-S VR, 400mm f/2.8G IF-ED AF-S VR, care acopera toate situatiile de fotografiere.

Mediafax Foto a ales sa foloseasca in mod exclusiv aparatura Nikon pentru ca aceasta raspunde exigentelor fotojurnalistilor sai, care asigura cel mai consistent flux intern de fotografie de eveniment. Fotoreporterii si colaboratorii Mediafax Foto acopera zi de zi evenimentele majore petrecute in Romania, in toate domeniile de interes: politic, economic, sport, fapt divers, cultura, divertisment.
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde mono » Vin Ian 16, 2009 5:52 pm

frumos ce sa zic :) uite cum au devenit niste fotoreporteri foarte fericiti
D700 & D300 + MB-D10 + D5100 new
28-70 / 2.8 nikkor
80-200 / 2.8 nikkor
50 / 1.4 AiS nikkor
35 / 1.8 nikkor
19-35 / 3.5-4.5 Voigtangler
2x sb600 sb700
Avatar utilizator
mono
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde frexxl » Vin Ian 16, 2009 5:56 pm

huh ..daca am face un calcul ne-am cruci cand am afla suma totala
este o echipare de vis pe care si-o doreste orisicare , doar ca numai unii ajung sa o foloseasca
Nikon D300
frexxl
 
Mesaje: 64
Membru din: Vin Ian 16, 2009 12:20 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde badea remus nicolae » Vin Ian 16, 2009 10:14 pm

eu folosesc un D3 cu optica 14-24/2,8 24-70/2,8 85/1,8 80-200/2,8 300/2,8 de anul trecut din februarie si am fost singurul '' negru'' din presa printre ''albii'' de la canon.....dar a meritat Nikon D3 bate totul in materie de culoare si iso asa ca ma bucur pentru cei de la mediafax ca au vazut si ei diferenta mai ales pe nocturna pe stadioane si in salile de sport....
badea remus nicolae
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 16, 2009 2:53 pm

Re: Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde rew » Sâm Ian 24, 2009 6:38 am

badea remus nicolae scrie: am fost singurul '' negru'' din presa printre ''albii'' de la canon.
Hai ca n-ai fost chiar singurul nikonist. In ultimii 5 ani am avut onoarea de a vedea si alti confrati nikonisti pe stadioane, de la ziare si agentii de presa. Putini da' buni. Si fara figurile cannonistilor.
Avatar utilizator
rew
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 6:12 am

Re: Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde badea remus nicolae » Dum Ian 25, 2009 6:41 pm

da asa e si eu folosesc Nikon in presa de mai multi ani dar cand am cumparat Nikon D3 [ca despre el a fost vorba] ,am fost singurul ''negru '' printre colegii ''albi'' de la prosport ,gazeta sporturilor, mediafax care foloseau numai......canon 1D Mark si a fost o adevarata provocare pentru mine sa arat ce poate Nikon D3 cu un iso ,un balans de alb si o focalizare mult mai buna...si chiar nu am vazut nici un alt Nikon D3 pe stadioane sau in salile de sport pana acum.... poate de acum incolo . Stiu ca sunt Nikonisti in presa si am toata stima pentru colegii mei....
badea remus nicolae
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 16, 2009 2:53 pm

Re: Mediafax Foto alege Nikon

Mesajde BernardoWolf » Joi Oct 07, 2021 6:08 pm

You have beautifully explained your thought about the change in you and how it has changed from situation to situation in due course of time as per best paper writing service reviews suggestions. We all must note one thing that change is the thing which always change and bring change in the generations which is very good thing for humans to know more thing with that change.
BernardoWolf
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 07, 2021 6:04 pm


Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron