Acum este Sâm Apr 27, 2024 2:33 pm

Articole Nikonisti.ro

Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde admin » Joi Mar 11, 2010 12:20 pm

In perioada Targului Mega Kilipirim, 12-21 martie, va avea loc la Cafeneaua Dalles din Bucuresti prima editie a "Expozitiei Nikonistilor".

"Expozitia Nikonistilor" doreste sa incurajeze talentul si sa ofere tinerilor fotografi sansa de a expune si de a se face cunoscuti. Expozitia cuprinde 50 de fotografii din toate etapele concursului "Se cauta fotografia lunii" 2009, fiind o retrospectiva a anului care a trecut. Un aport foarte important pentru alegerea fotografiilor a fost adus de membrii juriului, unii dintre cei mai renumiti fotografi din Romania, care au deliberat pe parcursul celor 12 etape de concurs.

Vernisajul “Expozitiei Nikonistilor” va avea loc vineri, 12 martie, ora 18:30, la Cafeneaua Dalles din Bd. Nicolae Balcescu, nr. 18, sectorul 1, Bucuresti.

Va asteptam!
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde garneata » Sâm Mar 13, 2010 2:19 pm

Se pot posta cateva fotografii de la vernisaj? Eu unul sunt curios cum a fost ...
garneata
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Ian 16, 2009 10:37 pm
Localitate: Iasi

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde soulwise » Sâm Mar 13, 2010 8:41 pm

Am fost si eu astazi . Foarte multe lucrari bune , destule care merita sa fie mentionate INSA ma asteptam ca suprafata expozitiei sa fie mai mare ... cu mai multe exponate
Nu-i nimic , poate la anul . Salutari amicului Sajuuk cu care am avut ocazia sa ma intalnesc chiar acolo.

Cu stima domnilor si la mai mare :)
M.
D90+ Grip / 50mm f/1.8D + 16-85 VR +70-300 VR / 2 x SB 600 + softbox & stand / Trepied & Rucsac
[size=85]http://www.flickr.com/photos/soulwise/
Avatar utilizator
soulwise
 
Mesaje: 343
Membru din: Mar Feb 10, 2009 11:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde tavi2x » Sâm Mar 13, 2010 9:28 pm

Eu am fost vineri la vernisaj.
Frumoase lucrari. Felicitari autorilor.

http://tavi2x.blogspot.com/2010/03/expo ... tilor.html
Trusa foto de vanzare: anunturile aici pe forum
Avatar utilizator
tavi2x
 
Mesaje: 426
Membru din: Lun Noi 09, 2009 4:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde Sajuuk » Dum Mar 14, 2010 10:31 am

Salutari soulwise :)
soulwise scrie:Am fost si eu astazi . Foarte multe lucrari bune , destule care merita sa fie mentionate insa ma asteptam ca suprafata expozitiei sa fie mai mare ... cu mai multe exponate


De asemena, a fost putin defavorizata expozitia de prezenta targului Kilipirim, fapt pentru care multi nu au bagat de seama imaginile afisate.

Andrei
Imagine
Imagine
Imagine
Nikon D40 + AF-s Nikkor DX 18-55mm f/3.5-5.6 + Nikkor AF 50mm f/1.8D
Si-am rasarit si pe deviantart.com :D
Avatar utilizator
Sajuuk
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Ian 25, 2009 6:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde alex boldea » Dum Mar 14, 2010 10:51 am

am fost ieri sa vad fotografiile si am ramas cu o impresie foarte buna. ceea ce m-a si determinat dealtfel sa ma inscriu pe acest site / forum. felicitari fotografilor si la mai multe expozitii!
alex boldea
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 14, 2010 10:41 am

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde glumetu » Dum Mar 14, 2010 11:36 am

Am fost si eu azi pe acolo. Foarte multe printuri superbe, pe suport de hartie diferenta dintre pozele aceleiasi teme parca s-a estompat, mi-a placut mult, bravo tuturor!
Bogdan.
D800 14-24 24-70 70-200/4
Avatar utilizator
glumetu
 
Mesaje: 321
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:19 pm

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde ionut.cirja » Dum Mar 14, 2010 12:00 pm

garneata scrie:Se pot posta cateva fotografii de la vernisaj? Eu unul sunt curios cum a fost ...


Da, ar fi frumos sa apara si expozitia online, ma ocup personal de asta daca doriti!
ionut.cirja
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Noi 25, 2009 9:18 pm

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde dragos.preda » Dum Mar 14, 2010 4:30 pm

Am fost azi si consider c-am pierdut timpul. Era multa lume, la Kilipirim. Cu greu am gasit expozitia, nimic nu te ghideaza spre coltul respectiv, nici macar angajatii Dalles nu prea stiau, decit ca e pe undeva pe-acolo... Nu ma pricep la printat, dar nu mi-a placut de loc cum au fost tiparite pozele. Pina si cele din pliantul tiparit arata mai bine. De exemplu poza aceea cu lutierul s-a transformat in altceva. Oare cei de la Epson au vazut expozitia? Totul era prea dur in imaginile respective. In plus, mi-as fi cumparat si calendarul, dar nu existau calendare, desi pe afisul expozitiei scrie c-ar fi. In principiu daca pe ceva scrie "Nikon" te astepti la calitate, dar in acest caz...
dragos.preda
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Feb 16, 2009 5:48 pm

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde alex boldea » Lun Mar 15, 2010 12:42 pm

dragos.preda scrie:Am fost azi si consider c-am pierdut timpul. Era multa lume, la Kilipirim. Cu greu am gasit expozitia, nimic nu te ghideaza spre coltul respectiv, nici macar angajatii Dalles nu prea stiau, decit ca e pe undeva pe-acolo...


mai, sincer eu am stiut exact unde sa ma duc, tot acolo au fost expuse si lucrarile din himalaya ale domnului moiceanu. singura chestie care m-a deranjat personal a fost faptul ca picura apa din tavan intr-unul din punctele de acces, dar asta e mai degraba vina locatiei decat a organizatorilor expozitiei.
oricum, merita retinut ca toate expozitiile de la dalles se tin de obicei in acea zona (cel putin toate la care m-am nimerit eu acolo erau).

Nu ma pricep la printat, dar nu mi-a placut de loc cum au fost tiparite pozele. Pina si cele din pliantul tiparit arata mai bine. De exemplu poza aceea cu lutierul s-a transformat in altceva. Oare cei de la Epson au vazut expozitia? Totul era prea dur in imaginile respective.


aici tine doar de gusturi. mie mi s-au parut foarte ok printate, chiar impresionante fata de pliant. am avut cateva mici obiectii legate de faptul ca unele erau strambe, dar asta era inevitabil. n-am gasit inca expozitia unde toate lucrarile sa fie aliniate geometric corespunzator cu exigentele mele interioare :lol:

In plus, mi-as fi cumparat si calendarul, dar nu existau calendare, desi pe afisul expozitiei scrie c-ar fi. In principiu daca pe ceva scrie "Nikon" te astepti la calitate, dar in acest caz...


de acord cu tine, si eu as fi cumparat calendarul. totusi, nu cred ca lipsa acestor calendare afecteaza in vreun fel calitatea echipamentelor nikon, zic si eu.
gandeste-te la aspectele pozitive: chestia asta e abia la inceput, iar date fiind conditiile putem spune ca rezultatul a fost onorabil.
alex boldea
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Mar 14, 2010 10:41 am

Următorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori

cron