Acum este Sâm Apr 27, 2024 2:51 pm

Articole Nikonisti.ro

Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde nikon_d300 » Lun Mar 15, 2010 2:31 pm

Cine e din Bucuresti ar putea sa faca niste poze cu toate lucrarile sa le vedem si noi cei care nu am putut ajunge acolo din cauza distantei sau a altor motive? Am si eu o fotografie expusa acolo si mi-ar placea sa o vad ca de ajuns acolo e prea departe ~500km
nikon_d300
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iun 24, 2009 2:06 pm

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde glumetu » Lun Mar 15, 2010 3:08 pm

dragos.preda scrie:In plus, mi-as fi cumparat si calendarul, dar nu existau calendare, desi pe afisul expozitiei scrie c-ar fi.

din cate am inteles, calendarele nu se pot vinde din cauza regimului de licentiere non-comercial reglementat intre Skin si expozanti.
Bogdan.
D800 14-24 24-70 70-200/4
Avatar utilizator
glumetu
 
Mesaje: 321
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:19 pm

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde Dan Pop » Lun Mar 15, 2010 4:17 pm

glumetu scrie:
dragos.preda scrie:In plus, mi-as fi cumparat si calendarul, dar nu existau calendare, desi pe afisul expozitiei scrie c-ar fi.

din cate am inteles, calendarele nu se pot vinde din cauza regimului de licentiere non-comercial reglementat intre Skin si expozanti.

Cine a venit la vernisaj a primit gratuit si calendarul, de la o domnisoara draguta :) Asa cum spune si Glumetu, Skin nu poate folosi aceste calendare in scopuri lucrative.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde sfinxul » Mar Mar 16, 2010 4:10 pm

As vrea sa stiu si eu ,care au fost criteriile de publicare.Fotografiile premiate nu au incaput,in schimb,mentiunile au avut intaietate,bravo,asa ceva greu vezi.Felicitari juriului.Made in Romania.Daca si in arta se merge pe spagi,rusinica.
sfinxul
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 10, 2010 10:31 am

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde admin » Mar Mar 16, 2010 4:25 pm

Cu ceva intarziere atasam si imagini din cadrul vernisajului:


Puteti vizita in continuare expozitia pana duminica, 21 martie.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde admin » Mar Mar 16, 2010 4:34 pm

sfinxul scrie:As vrea sa stiu si eu ,care au fost criteriile de publicare.Fotografiile premiate nu au incaput,in schimb,mentiunile au avut intaietate,bravo,asa ceva greu vezi.Felicitari juriului.Made in Romania.Daca si in arta se merge pe spagi,rusinica.


Toti castigatorii (ca si ceilalti expozanti) au primit prin e-mail un consimtamant de expunere fara de care fotografiile nu puteau aparea. Din pacate nu toti castigatorii au raspuns la mesajele referitoare la acest consimtamant (si am trimis fiecaruia mai multe mesaje pe adresa de e-mail de pe care au trimis fotografia la concurs).

Dorinta noastra a fost sa expunem toate fotografiile castigatoare plus cateva fotografii foarte bune din fiecare luna. Dar fara un acord scris din partea expozantului nu puteam face acest lucru in mod legal. De aceea am ajuns in situatia de a nu avea decat o parte dintre castigatori prezenti in expozitie. Nu este sub nicio forma vorba de alte criterii de alegere si de vreo excludere voita a cuiva din expozitie.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde sfinxul » Mar Mar 16, 2010 4:50 pm

Merci frumos,totusi nu toti au primit e-mail.Felicitari,frumoasa initiativa.
sfinxul
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 10, 2010 10:31 am

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde Dan Pop » Mar Mar 16, 2010 7:07 pm

sfinxul scrie:As vrea sa stiu si eu ,care au fost criteriile de publicare.Fotografiile premiate nu au incaput,in schimb,mentiunile au avut intaietate,bravo,asa ceva greu vezi.Felicitari juriului.Made in Romania.Daca si in arta se merge pe spagi,rusinica.

Daca chiar iti imaginezi ca vreunul dintre cei expusi a dat spaga la Skin, esti dus rau cu pluta. Au fost expuse fotografiile selectate de juriile diverselor luni la vremea respectiva, pentru care Skin a obtinut acordul autorilor.

P.S. N-am primit nicio spaga de la George Bufan :) :D :lol:
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde glumetu » Mar Mar 16, 2010 8:39 pm

sfinxul scrie:As vrea sa stiu si eu ,care au fost criteriile de publicare.Fotografiile premiate nu au incaput,in schimb,mentiunile au avut intaietate,bravo,asa ceva greu vezi.Felicitari juriului.Made in Romania.Daca si in arta se merge pe spagi,rusinica.

exista riscul ca, chiar dupa ce-ai aflat, sa nu intelegi mare lucru din ce ti s-a explicat. Asta pentru ca ai preferat sa vorbesti fara sa fii insotit si de materialul cenusiu aflat, in general, in dotarea oamenilor (din pacate, pare-se, din ce in ce mai optional :evil: ).

Fa si tu un calcul: jurizarea s-a facut pentru fiecare etapa de cate doi fotografi foarte cunoscuti - pe fiecare etapa premiul a fost de vreo 200-300 RON. Tema pentru acasa: cata spaga crezi ca a dat un castigator ca sa ia fata pe nedrept celorlalti merituosi si sa se umple de bani nemunciti? :roll:
Bogdan.
D800 14-24 24-70 70-200/4
Avatar utilizator
glumetu
 
Mesaje: 321
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:19 pm

Re: Va invitam la Expozitia Nikonistilor

Mesajde admin » Joi Mar 18, 2010 5:11 pm

Catalogul expozitiei, care cuprinde toate fotografiile expuse, poate fi descarcat in format PDF la adresa http://www.skin.ro/images/highres/Catal ... stilor.pdf.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

cron