Acum este Joi Mar 28, 2024 8:46 pm

Articole Nikonisti.ro

Calitate poze JPEG din conversia RAW - ViewNX-2 vs ViewNX-D

Capture NX, ViewNX si mai mult

Calitate poze JPEG din conversia RAW - ViewNX-2 vs ViewNX-D

Mesajde StefanRadut » Vin Ian 08, 2016 2:15 pm

Va salut,

Am observat o diferenta in calitatea pozelor JPEG (in special a claritatii) rezultate prin convertirea NEFurilor in ViewNX-D fata de ViewNX 2.
Initial am crezut ca este de la aparat, D7200 vs D3200 dar nu este asa. Pentru ca nu se poate edita 7200.nef cu View NX 2, am ales sa editez 3200.nef atat in NX2 cat si NX-D. Diferenta de claritate este mare in Jpeg-ul rezultat.
De aceea am cautat convertoare de NEF, pentru a putea deschide 7200.nef cu V-NX2. Dupa lungi cautari, cea mai buna si simpla solutie a fost schimbarea tipului camerei in proprietatile NEFului, dupa care 7200.nef se poate edita si converti cu V-NX2.
Poate ajuta pe cineva...
Toate cele bune!
cameramodel.jpg
StefanRadut
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Mai 29, 2014 9:17 am

Re: Calitate poze JPEG din conversia RAW - ViewNX-2 vs ViewN

Mesajde AndrewBrickman » Mie Iul 12, 2023 11:48 pm

Beginning little, the organization was set to embrace Spry philosophies, which initially functioned admirably. With time, the organization developed and when the ideal number of individuals for a Light-footed group surpassed the standard, the Spotify supervisory crew needed to design the Spotify hierarchical construction that will in any case be founded on the Coordinated standards, yet have a few idiosyncrasies that will fit the organization precisely>> spotify organization
AndrewBrickman
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iul 08, 2023 11:36 pm

Ok-Slots

Mesajde beedeeess01010 » Joi Noi 23, 2023 4:34 am

We have a site for sports games. You must be interested.
OKBet Slots
beedeeess01010
 
Mesaje: 153
Membru din: Joi Sep 14, 2023 7:42 am


Înapoi la Software Nikon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron