Acum este Joi Mar 28, 2024 4:07 pm

Articole Nikonisti.ro

Capture NX-D Ver 1.4.2

Capture NX, ViewNX si mai mult

Capture NX-D Ver 1.4.2

Mesajde lavynyu » Mar Oct 25, 2016 1:16 pm

Sunt fericitul posesor al unui aparat Nikon D7200 (upgade de la Nikon D3100) , fac niste fotografii bucuros de noua achizitie si zic hai sa le incarc pe pc sa vedem cum se vede pe monitor !
Fericirea a luat sfarsit cand am observat ca vechiul soft de la Nikon Wiev Nx a devenit un adevarat player de fotografii si ca fisierele nu mai pot fi prelucrate cu acest soft (cel putin nu cu fisirele lui D7200) ! E am scris aici pe forum si am primit si raspunsul concret de ce se intampla acest lucru ! E la inceput am zis hai ca incerc noul soft Capture NX-D desi am gasit multi nenultumiti pe forum si pe altundeva despre acest soft ! Dupa cateva zile de incercari , pur si simplu trebuie sa renunt deoarece acest soft de la Nikon , Capture NX-D Ver 1.4.2 pur si simplu functioneaza cand doreste el , adica dupa 5 maxim 10 ajustari simple de sharness sau altele se blocheaza si refuza sa isi faca treaba ! Am zis ca am eu pc-ul prea slabut dar am vazut ca specificatiile producatorului sunt mult sub cerintele sistemului pe care il detin in acest moment ! Acum imi dau seama de ce au spus majoritatea ca softul Capture NX-D este o pocnitoare de 2 lei ! Nu inteleg ce rost ar avea ca Nikon sa faca un soft aproape inutilizabil ?? Mai bine nu facea nimic si asa stiam o treaba decat sa faci ceva de proasta calitate doar asa de dragul de a te lauda ca oferi ce pe de gratis dar pe degeaba ! Sper ca nu am suparat sau plictisit pe cineva dar este pur si simplu opinia mea !
lavynyu
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Noi 06, 2012 11:52 pm

Înapoi la Software Nikon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron