Acum este Joi Mar 28, 2024 5:54 pm

Articole Nikonisti.ro

Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Mesajde Tudor_dx » Lun Iul 30, 2012 8:57 am

Va prezentam un tutorial despre cum se instaleaza si configureaza adaptorul wireless WU-1a si ce poate sa faca pentru Nikon D3200.

Mai multe detalii aici
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Mesajde dicoemil » Mie Mar 06, 2013 3:39 pm

Pacat ca nu are suport inca pentru iOS.
Insa pentru PC exista suport? Cum apare aparatul, in retea ca un calculator/device normal? Sau are softul lui special care il vede + driver? Ar fi ideal pentru a nu mai fatai cardul la teste....
Avatar utilizator
dicoemil
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mar 06, 2013 3:38 pm
Localitate: Campina

Re: Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Mesajde Tudor_dx » Mie Mar 06, 2013 3:43 pm

Acum exista suport si pentru iOS. Uite aici link pentru aplicatie. Pentru PC nu exista suport, cel putin nu inca.

https://itunes.apple.com/en/app/wireless-mobile-adapter-utility/id554157010
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Mesajde Mascka » Dum Feb 02, 2014 9:47 am

Am achizitionat si un astfel de adaptor..din pacate nu prea ai ce face cu el, nu isi merita banii..
Ce se poate face cu el..vezi in live view si faci fotografii conectat pe mobile device, smart phone.. Transferi pozele si cam atat. Era bine daca puteai modifica setarile aparatului prin conexiune..
Momentan nu i-am gasit utilitatea..daca ciev il fooseste intr-un mod inedit, rog sa posteze..
Mascka
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Noi 02, 2013 6:19 pm

Re: Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Mesajde emil » Dum Feb 02, 2014 10:42 pm

Mascka scrie:Am achizitionat si un astfel de adaptor..din pacate nu prea ai ce face cu el, nu isi merita banii..
Ce se poate face cu el..vezi in live view si faci fotografii conectat pe mobile device, smart phone.. Transferi pozele si cam atat. Era bine daca puteai modifica setarile aparatului prin conexiune..
Momentan nu i-am gasit utilitatea..daca ciev il fooseste intr-un mod inedit, rog sa posteze..


Daca folosesti alta aplicatie Android decat cea facuta de Nikon poti inclusiv sa modifici setarile camerei.
Uite, una din cele mai bune aplicatii Android pentru asa ceva este : DashBoard
Poti controla camera folosind cablul usb sau adaptoarele WU-1a/WU-1b.

Daca tot ai deja adaptorul merita incercat si softul acesta :)
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara

Re: Tutorial: Adaptorul wireless WU-1a si Nikon D3200

Mesajde Mascka » Joi Feb 13, 2014 3:04 pm

Din pacate sunt pe ios. :(
Mascka
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Noi 02, 2013 6:19 pm


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron