Acum este Joi Mar 28, 2024 9:38 pm

Articole Nikonisti.ro

Parere achizitie trepied

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Parere achizitie trepied

Mesajde Danciu Richard » Vin Feb 16, 2018 11:53 am

Buna ziua,

Doresc sa achizitionez un trepied bun pentru ca sunt la prima mea achizitie a unui trepied si doresc sa tina.

Fancier FT-6653 - Trepied foto

Doresc parerile dumneavoastra sau sfaturi pentru un alt trepied care sa nu depaseasca aceasta suma de bani.

Cu stima,

Danciu Richard.
Danciu Richard
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Feb 15, 2018 5:58 pm

Re: Parere achizitie trepied

Mesajde dordeduca » Mar Mai 08, 2018 7:07 am

Daca nu te deranjeaza greutatea e bun ce ai ales.
Avatar utilizator
dordeduca
 
Mesaje: 95
Membru din: Lun Aug 15, 2011 9:17 pm

Re: Parere achizitie trepied

Mesajde Mary&alexa » Dum Iul 15, 2018 6:40 pm

Eu am luat un trepied de la materiale de constructii leroymerlin la 75 lei trepied dexter :lol: e foarte bun si rezisten,cand l-am desfacut mi sa parut f inalt are si bula de nivel,manivela de inaltare,demontare rapida(ramane un mic suport in aparat
https://m.leroymerlin.pl/narzedzia-budowlane/narzedzia-reczne/poziomnice/statyw-do-poziomnic-laserowych-la-03-60-150-cm-dexter,p411539,l720.html
Mary&alexa
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iul 15, 2018 5:17 pm

Re: Parere achizitie trepied

Mesajde emil » Dum Iul 15, 2018 8:39 pm

Mary&alexa scrie:Eu am luat un trepied de la materiale de constructii leroymerlin la 75 lei trepied dexter :lol: e foarte bun si rezisten,cand l-am desfacut mi sa parut f inalt are si bula de nivel,manivela de inaltare,demontare rapida(ramane un mic suport in aparat
https://m.leroymerlin.pl/narzedzia-budowlane/narzedzia-reczne/poziomnice/statyw-do-poziomnic-laserowych-la-03-60-150-cm-dexter,p411539,l720.html


Am avut trepied asemanator luat cu 100 ron si la prima iesire foto am renuntat la el. Nu are stabilitate (la cea mai mica adiere se rasturna), flexa din toate partile (cu un D60 cu obiectivul 18-105 nu era deloc stabil).
Ba mai mult, unul dintre picioare s-a indoit, asa ca a trebuit sa-l arunc.

Dupa ce-am ajuns acasa, pentru cu 150 ron mai mult (adica 250) am luat un trepied relativ bun care pana in ziua de azi il pot folosi, un SLIK (nu mai stiu modelul exact pentru ca s-a sters de pe el).

Dar in general trepiede sub 250-300 lei nu prea merita sa iei, si la ele e valabila zicala : "cat dai atata te tine" :p
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori