Acum este Dum Apr 28, 2024 1:12 am

Articole Nikonisti.ro

Jerry Ghionis in Romania - 1-2 Octombrie 2012

Cea mai frumoasa zi, in imagini

Jerry Ghionis in Romania - 1-2 Octombrie 2012

Mesajde ETC » Mie Iun 20, 2012 10:05 am

Fiind unul dintre putinii maestri ai fotografiei de nunta fara a fi expert in Photoshop, Jerry Ghionis a invatat sa creeze imagini impresionante direct din camera, folosind orice sursa de lumina are la dispozitie.

Jerry iti va arata cum sa creezi imagini uimitoare in lumina dura a soarelui, cu ajutorul luminii naturale, in dreptul ferestrei, folosind lumina lumanarii, a blitz-ului (on si off camera), a lampii video, inclusiv tungsten si led, si chiar cu ajutorul unor surse neconventionale de lumina.

Cunoscut ca fiind un “MacGyver” al fotografiei, Jerry are o abilitate innascuta, extraordinara, de a crea imagini uimitoare in situatii comune, folosindu-se de orice sursa de lumina, fie ea artificiala sau naturala. Sesiuni foto cu model.

Data desfasurare: 01.10.2012
Trainer: Jerry Ghionis - Fotograf
Perioada de desfasurare: 1-2 Octombrie 2012
• Loc desfasurare: Hotel Intercontinental, Bucuresti
• Nr. locuri: 70
• Pret: 400 Euro

PS. Poate va ajunge careva acolo si ne va impartasi si noua macar putin din experienta unui mare fotograf de nunta.
ETC
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mar 29, 2011 9:43 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Jerry Ghionis in Romania - 1-2 Octombrie 2012

Mesajde razvan_denis » Mie Iun 20, 2012 8:43 pm

Desaturari selective, ten super soft? 400 de euro?
razvan_denis
 
Mesaje: 193
Membru din: Lun Sep 19, 2011 11:58 am

Re: Jerry Ghionis in Romania - 1-2 Octombrie 2012

Mesajde VAdrian » Joi Iun 21, 2012 9:21 pm

Nope, probabil ca foarte mult marketing, care te ajuta enorm in meseria de fotograf de nunta.

Din pacate doar jumatate ajunge in buzunarul lui, restul din cate stiu eu ajunge in cel al organizatorilor...

Spor!
Avatar utilizator
VAdrian
 
Mesaje: 149
Membru din: Joi Aug 20, 2009 10:49 am
Localitate: Brasov


Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron