Acum este Dum Apr 28, 2024 2:07 am

Articole Nikonisti.ro

Trash the dress

Cea mai frumoasa zi, in imagini

Re: Trash the dress

Mesajde RRS » Mar Sep 13, 2011 11:31 pm


D3s, 14mm Samyang
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Trash the dress

Mesajde Haf » Mie Sep 14, 2011 8:06 am

RRS, de ce vedem aceasta poza aici si nu in alta sectiune?
Haf
 
Mesaje: 330
Membru din: Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

Re: Trash the dress

Mesajde cristiansergiu » Dum Sep 18, 2011 3:08 pm

jedi imi plac nespus de mult ale tale
Avatar utilizator
cristiansergiu
 
Mesaje: 945
Membru din: Mie Aug 11, 2010 2:47 pm
Localitate: cluj-napoca

Re: Trash the dress

Mesajde RRS » Lun Sep 19, 2011 7:19 am

a fost o sedinta TTD, nu vreo prezentare de moda :)
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Trash the dress

Mesajde Haf » Lun Sep 19, 2011 9:06 am

Pai hai sa vedem atunci rochiile stricate, daca a fost o "sedinta TTD", zic si eu :?
Haf
 
Mesaje: 330
Membru din: Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

Re: Trash the dress

Mesajde RRS » Mie Oct 05, 2011 8:49 pm

Haf, a fost un portret la final. Daca vrei sa vezi rochiile stricate, te invit sa le vezi, da? daca tu iti inchipui ca dupa o zi intreaga de tarat prin pestera si balacit in raul Cris nu poti numi asta TTD, e fix problema ta.
cine doreste sa vada mai mult poate vedea pe pagina mea prima parte, sedinta "caves", insa nu consider ca e un loc potrivit sa ma autopromovez cu forta aici (cum multi o fac si nu ma priveste deloc). Consider ca e un cadru inedit, si unic pentru ROmania.
m-am saturat de comentarii gen "sa ma aflu in treaba ca am timp sa postez aiurea pe forum".
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Trash the dress

Mesajde Merlin » Joi Oct 06, 2011 7:57 am

Rares .. nu te infierbanta!
Singur ai spus ca e un cadru de final ... iar mie imi par intregi si nevatamate rochiile subiectilor. Pe de alta parte, TTD nu inseamna doar fotografierea in spatii salbatice, fotografii care pun in valoare costumatia sau atitudinile subiectilor. Aci vorbim de alta categorie de fotografie. TTD -ul este cu totul si cu totul altceva!
Dupa umila mea parere, cadrele sunt interesante desi e pacat ca, intr-o pestera unde se pot folosi si trebuiesc folosite iluminari continuue (acetilena, spot-uri .. etc.) pentru a putea pune in valoare magia reliefului, voi ati folosit lumina bliturilor. Mare pacat! Chiar ati pus in valoare "efectul de pestera"! In privinta iluminarii ar fi trebuit sa puneti accent pe jocul de lumini asupra reliefului ca fundal, iar cat priveste spiritul TTD - cum spuneam mai sus, cu siguranta fotografiile respective nu se incadreaza.
Intr-adevar, gusturile nu se discuta, insa TTD-ul este altceva! Iar la noi in tara .. din cate am vazut eu, se pot numara pe degete adevaratele sedinte TTD.
Sa-mi fie cu iertare si nu te supara. Priveste umilul meu postul ca pe un sfat! Spor!


P.S. - uite aci o idee de plecare pentru fotografia in pestera, restul trebuie adaptat: http://www.snsro.ro/index.php?mact=Gall ... 2&page=132
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: Trash the dress

Mesajde Haf » Joi Oct 06, 2011 9:21 am

RRS scrie:Haf, a fost un portret la final. Daca vrei sa vezi rochiile stricate, te invit sa le vezi, da? daca tu iti inchipui ca dupa o zi intreaga de tarat prin pestera si balacit in raul Cris nu poti numi asta TTD, e fix problema ta.

Nu imi sta in fire sa imi imaginez lucruri, discut strict pe materialul pe care l-ai pus aici pe thread, fotografia de grup care in acceptiunea generala sunt sigur ca nu are vreo legatura cu TTD. Poate tu nu te poti detasa de context pentru ca ai luat parte la eveniment, insa privitorii tai vad doar o poza cu niste modele, pozitionate in fata unor stanci.

Reactia ta este deplasata, pacat, nu toata lumea critica din rautate sau invidie.
Haf
 
Mesaje: 330
Membru din: Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

Re: Trash the dress

Mesajde hexor2k » Sâm Oct 29, 2011 1:33 am

Postez si eu un cadru. Astept opinii!
Imagine
Avatar utilizator
hexor2k
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Oct 02, 2010 1:45 am
Localitate: Cluj-Napoca, Ro

Re: Trash the dress

Mesajde RRS » Sâm Oct 29, 2011 7:28 am

@Haf, reactia mea nu este personalizata si transmisa tie, este una generala. A fost un eveniment unicat in care u s-au folosit fotomodele, si asta ar fi de apreciat.
@Merlin, prietene... te inseli AMARNIC! Nu a fost nici un flash acolo, eu am tras mai tot timpul in ISO 5000, a fost lumina din pestera, niste "mandarine" pe pereti si inca 2 lampi de 500w ale noastre (pe site). In fotografia postata nu au existat flashuri, de asemenea, doar lumina naturala. "Spiritul" TTD a fost prezent pe parcursul orelor petrecute acolo, pentru ca nu au fost doar portrete, ci chiar s-au distrus rochiile. Daca stii unde sa te uiti, vei vedea si filmuletul, si chiar fotografiile cu miresele in apa Crisului!
Referitor la spiritul TTD, cum ar fi sa facem toti fotografii la fel??? Pana una alta, ar fi de apreciat ca sunt unii care se dau peste cap sa faca fotografii, si altii care doar comenteaza la ceea ce fac altii, chiar daca nu sunt critici cu acte! (fara referire la Haf sau Merlin neaparat :) )

dark angel.jpg
2.jpg
1.jpg
rain.jpg
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron