Acum este Joi Mar 28, 2024 5:47 pm

Articole Nikonisti.ro

Recomandare fotograf

Cea mai frumoasa zi, in imagini

Recomandare fotograf

Mesajde adinandrean » Joi Mar 06, 2014 8:44 pm

Imi poate recomanda cineva un fotograf bun pentru nunti in Cluj-Napoca.
Ma intereseaza sa faca poze bune, dar sa se incadreze intr-un pret de ~500-1000 RON (pachet de baza: biserica, nunta si sedinta de 2h dintre ele, toate pozele doar in format electronic, fara albume)
As fi interesat sa vad si ceva portofolii (site/pagina facebook)
Multumesc
Ultima oară modificat de adinandrean pe Joi Mar 06, 2014 9:42 pm, modificat 1 dată în total.
adinandrean
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 06, 2014 8:31 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde moaartea » Joi Mar 06, 2014 9:24 pm

adinandrean scrie:Imi poate recomanda cineva un fotograf bun pentru nunti


daca ziceai intre 500 si 1000 euro aici mai gaseai. in lei nu o sa gasesti. in CEL MAI BUN CAZ cineva fara experienta care vrea sa isi imbunatateasca portofoliul si sa capete experienta.

un fotograf bun de nunti, preturile incep de pe la vreo 600 euro si pana pe la 1000-1100 euro. unul foarte bun in romania minim 1000 euro si pana la 1500 poate mai mult - fara albume sau printuri.

daca ar fi doar sa inchiriezi aparatele foto+obiectivele+blituri+altele necesare la o nunta si UN ABSOLUT MINIM te-ar ajunge mai mult de 1000 lei.

probabil in pretul asta gasesti pe cineva care sa vina cu un compact/dslr entry level+ob kit si sa iti dea pozele direct cum au iesit jpg-urile din camera. eu pt 500 lei nu m-as duce la o nunta nici sa imi dea cineva aparatura lui(sa nu folosesc nimic din ce am eu) si sa ii dau in dimineata nuntii fotografiile direct pe carduri - raw-urile.

bafta la cautat. sper sa iti gasesti pe cineva care sa nu iti strice pozele(singurele amintiri cu care ramai dupa nunta) sau sa ramai doar cu 1-2 fotografii in care iti place cum ai iesit din toata nunta...
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde amdo » Joi Mar 06, 2014 11:59 pm

Cunosc fotografi buni, nu de fite, dar foarte buni, care fac nunti in Bucuresti cu 800-1000 lei lejer. Din pacate in Cluj nu cunosc. Daca ai cont pe facebook, poti incerca si acolo.
FM10-film+35-70, P510, D7000, D7100, Nikon 16-85, 50 1.8D, 80-400 f/4,5-5,6G ED VR, Nissin Di622MarkII, SB-910, Canon EOS-M + 18-55mm IS STM + blitz 90EX, ...
amdo
 
Mesaje: 427
Membru din: Dum Ian 13, 2013 9:10 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde cox » Vin Mar 14, 2014 2:07 am

Daca poti sa dai un link, chiar si in privat, sa vedem ce calitate ofera niste ,,fotografi foarte buni'' in 800-1000 lei, si mai ales in Bucuresti, ...
Sunt de parere ca 800-1000 lei este extrem de putin si intr-adevar doar pentru prestatii de amatori.
,,Scrisul corect si ingrijit denota respect pentru ceilalti membri si pentru propria persoana.'' Anonim
Avatar utilizator
cox
 
Mesaje: 1207
Membru din: Mar Ian 21, 2014 9:07 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde amdo » Vin Mar 14, 2014 11:55 am

Le trimit pe privat cu rugamintea de a nu le face publice. Nu-l cunosc si nu stiu daca este de acord sa intre in discutia asta. Am vazut poze facute de el si pozele chiar sunt OK. Omul nu cred ca are nevoie de reclama aici.
FM10-film+35-70, P510, D7000, D7100, Nikon 16-85, 50 1.8D, 80-400 f/4,5-5,6G ED VR, Nissin Di622MarkII, SB-910, Canon EOS-M + 18-55mm IS STM + blitz 90EX, ...
amdo
 
Mesaje: 427
Membru din: Dum Ian 13, 2013 9:10 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde Bogdan Dulgheru » Vin Mar 14, 2014 3:00 pm

amdo scrie:Le trimit pe privat cu rugamintea de a nu le face publice. Nu-l cunosc si nu stiu daca este de acord sa intre in discutia asta. Am vazut poze facute de el si pozele chiar sunt OK. Omul nu cred ca are nevoie de reclama aici.


Cu atit mai mult: sa fie "vorbit pe la spate" :!:
Daca ai ceva informatii pe care el le-a facut publice ... e OK; altfel orice "privat" va deveni public, chiar daca nu asta a fost intentia.

Stim ca exista, stim ca se poate, ... las-o asa! [Daca vrei sa-i faci un "bine", vorbeste cu el inainte; poate ca el nu vrea ... sa treaca strada!]
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare fotograf

Mesajde twinlens » Dum Aug 30, 2015 4:24 pm

Buna ziua!
Suntem un studio tanar http://twinlens.ro/
Suntem din Bucuresti, disponibili si pentru deplasari daca acestea sunt acoperite de clienti.
twinlens
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 28, 2015 6:29 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde fotografu » Mar Sep 08, 2015 2:06 pm

sunt si fotografi buni , in acesti bani , dar tre sa cauti umpic, e vorba despre acei fotografi care nu au notiuni de marketing si publicitate. Din pacate piata fotografilor de nunta e invadata in ultima vreme de fotografi care nu fac fotografii prea bune dar se stiu vinde foarte bine.
O fotografie reusita inseamna sa fi la locul potrivit in momentul potrivit.
fotografu
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Sep 14, 2012 1:00 pm

Re: Recomandare fotograf

Mesajde twinlens » Joi Ian 07, 2016 9:51 pm

Salut!

Suntem tineri arhitecți îndrăgostiți de fotografie. Iubim frumosul, de aceea ne dorim să-l suprindem în fotografiile noastre oriunde și oricând avem ocazia. Suntem de părere că atunci când lucrurile sunt făcute din dragoste, cu entuziasm și răbdare, rezultatul este unul pe măsura. Același lucru vă dorim și vouă în viață, să aveți răbdare și să faceți totul din inimă.

Portofoliul nostru il puteti vedea aici http://twinlens.ro/
sau puteti lua legatura cu noi pe pagina noastra de fb https://www.facebook.com/twinlens.studio

Suntem deschiși ideilor voastre legate de sesiuni foto, disponibili pentru a călători oriunde aveți nevoie de noi pentru ședinte foto în natură sau pe straduțele oricărui orașel sau sătuc boem.

Dacă aveți întrebări sau doriți să luați legătura cu noi nu ezitati să ne scrieți la studio(at)twinlens.ro !
twinlens
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 28, 2015 6:29 pm


Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron