Acum este Mar Apr 16, 2024 1:01 pm

Articole Nikonisti.ro

Nelamurire

Cea mai frumoasa zi, in imagini

Re: Nelamurire

Mesajde moaartea » Vin Aug 08, 2014 7:43 pm

puteai sa o faci macar patrata, ca sa "scapi" de rochia aia din partea de jos a imaginii care nu te ajuta cu nimic si fara de care poza ar fi mai buna.

balans de alb nu prea e ok

umbra de la blitz sau de la sursa de lumina nu mi se pare ok, e prea dura lumina si deci contrastul dintre blitz si lumina ambientala e prea dur

ca si fundal nu mi se p[are pra inspitata ideea de a face acest gen de poza in biserica...

ca si test e ok, dar puteai sa repeti undeva unde aveai lumina mai buna si era mult mai ok.
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Re: Nelamurire

Mesajde Toni Stefan » Vin Aug 08, 2014 7:58 pm

si totusi ar fi mers prelucrata daca ai tras si raw si ai fi putut face si balansul de alb si expunerea corecta. + un crop cum spun baietii mai sus si astfel ai fi predat clientului o poza digerabilă.
Parerea mea este sa nu mai predai astfel de poze.
Avatar utilizator
Toni Stefan
 
Mesaje: 623
Membru din: Lun Mar 31, 2014 6:50 pm

Re: Nelamurire

Mesajde catalindd » Mie Aug 13, 2014 10:38 am

Sper sa nu te deranjeze ca am lucrat pe fotografia ta (daca nu e OK putem ruga un administrator sa stearga postul).

Mai jos ai doua variante de editare.. mie personal prima mi se pare mai potrivita pentru ce spui tu ca ai vrut.
Fişiere ataşate
 DSC_4240-1.jpg
 DSC_4240-1-2.jpg
Nikon Df.
catalindd
 
Mesaje: 43
Membru din: Mar Dec 14, 2010 9:26 am
Localitate: Tirgu-Mures

Re: Nelamurire

Mesajde qwerty1 » Mie Aug 13, 2014 10:54 am

Catalindd multumesc pentru editare. Sper sa am zilele astea putin timp liber si sa postez o varianta refacuta a fotografiei asa cum o am acum in cap.

Numai bine,

Multumesc.
qwerty1
 
Mesaje: 37
Membru din: Dum Mar 02, 2014 8:34 pm

Anterior

Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori